برق اضطراری ساختمان

ez1
ب

سیستم های الکتریکی در صورت از دست دادن منبع تغذیه یا قطعی برق، توسط سیستم برق اضطراری که منبع مستقلی از انرژی الکتریکی است پشتیبانی می شوند. سیستم های برق اضطراری به منظور حفاظت از جان و مال و عواقب قطع برق طبیعی عمل می کنند. این سیستم ها اطمینان حاصل می کنند که برق همیشه در دسترس دستگاه ها است. یکی از سیستم های مشهور برق اضطراری، یو پی اس (UPS) است.

سیستم های برق اضطراری در طیف گسترده ای از مکان ها مثل ساختمان ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، دیتاسنتر ها ، تجهیزات مخابراتی،  و… استفاده می شوند.

عملکرد برق اضطراری ساختمان مسکونی

برق مصرفی ساختمان ها و خانه ها که از برق شهری استفاده می کنند دارای نوساناتی  هستند و به این سبب می تواند به مصرف کننده های خانگی آسیب جدی برسانند. مصرف کننده های خانگی از جمله یخچال، تلویزیون، مودم خانگی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، و… که به نوسانات برق حساس بوده  و بعد از مدتی دچار مشکل می شوند. برق اضطراری ساختمان و خانگی این فرصت را به مصرف کنندگان می دهد تا بعد از قطعی برق فرصت داشته باشند تا اطلاعات خود را ذخیره کنند دستگاه یو پی اس یک منبع بدون وقفه اس توسط انرژی که در باتری آن ذخیره شده است می ‌تواند برق مورد نیاز را برای مصرف کنندگان تامین کند که می توان به این دستگاه انرژی پشتیبان نیز گفت که شما را در برابر مشکلات برق حفظ می کند.

مفهوم کلی برق اضطراری یو پی اس (UPS)

یو پی اس به معنی منبع تغذیه بدون وقفه است و اساسی ترین وظیفه آن تامین بدون وقفه توان مورد نیاز بار مصرفی است. یو پی اس ها در سه نوع آفلاین، آنلاین و لاین اینتراکتیو تولید و به فروش می رسند.

 

خرید انواع دستگاه برق اضطراری یو  پی اس ساختمان

یو پی اس ها از نظر ساختار و فناوری استفاده شده در آنها دارای انواع مختلفی می باشد از انواع یو پی اس می توان به سه نوع یو پی اس های آنلاین یو پی اس های آفلاین و یو پی اس های لاین اینتراکتیو اشاره کرد که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربردهای خاص خود می باشد

 

یو پی اس آنلاین

با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion  می باشند. ‏یوپی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه می باشد.

یو پی اس آفلاین

در شرایط عادی از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند.  شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی می باشد.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند

 

مشاور فنی شرکت تسلا

شرکت تسلا با هدف ارتقا کیفیت فعالیتهای فنی ومهندسی به عنوان بخشی از شرکت جهت ارائه خدمات بهتر به مشتریان تاسیس گردیده است. تسلا خود را متعهد به ارائه تکنولوژی های مدرن روز با بهترین کیفیت می داند. یو پی اس  های تسلا با بهترین کیفیت و قطعات تولید می شوند تا دوام وکارایی بیشتری داشته باشند. تسلا تولید محصولات با کیفیت وکسب رضایت مشتری را از وظایف خود می داند.

در آخر

در این مقاله به برسی برق اضطراری برای ساختمان پرداختیم، انواع وعملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکزعرضه برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است  و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است.

خریداران و مشتریان محصولات ما می توانند با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرند تا تجهیزات مورد نیاز خود را درخواست کنند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *