تجهیزات پزشکی

روند درمان در دنیای امروز وابسته به تجهیزات پزشکی و تکنولوژی است. انواع دستگاه های سونوگرافی، تجهیزات موجود در اتاقهای احیای آی‎سی‎یو و سی‎سی‎یو و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار پیشرفته، دستگاه های ام‎آر‎آی، سی‎تی‎اسکن و تصویر برداری اشعه‎ایکس تنها بخشی از لوازم پزشکی و آزمایشگاهی پیشرفته است که در همه مراکز درمانی وجود دارد.

از طرفی این تجهیزات بسیار گران قیمت هستند و یکی از خطراتی که این تجهیزات را تهدید میکند جریان برق است؛ که این تجهیزات به جریان برقی عاری از هر گونه تغییر ولتاژ و افت ولتاژ و نوسان نیاز دارند.

یکی از راه های جلوگیری از وارد شدن خسارت به این تجهیزات استفاده از یو‎پی‎اس است، استفاده از یو پی اس ها علاوه بر تامین برق در زمان خاموشی، با فیلتر کردن نوسانات موجود در برق شهری ( که یکی از علت‎های اصلی آسیب دیدن دستگاه‎ها است ) باعث افزایش طول عمر تجهیزات پزشکی شده و آنان را در مقابل خطرات ناشی از شوک های ناشی از تغییرات ناگهانی ولتاژ و جریان، محافظت می کند.

کاربرد یو پی اس برای تجهیزات پزشکی در مزاکز درمانی

یکی از مشکلات مراکز درمانی زمانی است که برق منطقه قطع میشود و چون اکثر تجهیزات وابسته به جریان برق هستند با قطع شدن برق از کار می‎افتند و عملا مراکز درمانی قادر به پاسخگویی به بیماران و مراجعه کنندگان در ساعات قطعی برق نیستند.

اما با استفاده از یو‎پی‎اس در مراکز درمانی میتوان از بروز این مشکل جلوگیری کرد.

همچنین مشکلات زیر هم در موقع قطعی برق در یک بیمارستان اتفاق می‎افتند که باعث هرج‎و‎مرج در بیمارستان می شوند.

یکی از این مشکلات قطع شدن برق اسانسور بیماران مراکز درمانی است که قطع شدن برق اسانسور موجب سردرگمی و شلوغی بیمارستان می شود چرا که بیماران بستری باید با رعایت موارد ایمنی ویژه ای جابجا شوند.

یکی دیگر از این مشکلات قطع شدن جریان برق پمپ های الکتریکی مرکز درمانی است که موجب افت فشار آب و مشکلات بهداشتی می شود.

همچنین قطعی برق در مراکز درمانی سبب خاموشی چراغ های بیمارستان می شود که باعث هراس و ترس میان بیماران می شود.
با نبود جریان برق ارتباطات در داخل محدوده بیمارستان کاهش خواهد یافت چرا که بیماران بخش های اضطراری قادر به ایجاد ارتباط توسط دستگاه کمک کننده با مرکز پرستاری نخواهند شد. اتاق های اورژانس نیز اطلاعات مربوط به آمبولانس ها دریافت نخواهند کرد و بخش های مختلف بیمارستان نیز قادر به ایجاد ارتباط سریع و موثر نخواهند بود.

هدف از استفاده یو ‎پی ‎اس در مراکز درمانی؟

همان طور که خواندید قطعی برق در یک مرکز درمانی سبب ایجاد مشکلات زیادی میشود که باعث به خطر افتادن جان بیماران و زیر سوال رفتن اعتبار مراکز درمانی میشود،خوشبختانه امروزه همه این مشکلات با استفاده از یو ‎پی ‎اس در مراکز درمانی قابل حل است.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶

در حال نمایش 1–12 از 26 نتیجه