باتری های یو پی اس سرب اسید

باتری های یو پی اس سرب اسید جزو باطری های محبوب شارژی هستند که جریان متناوب شهری را کنترل کرده و از آسیب رسدن به دستگاه تان در زمان نوسانات جریان برق جلوگیری می‌کنند.

وظیفه ی اصلی باتری، ذخیره ی انرژی الکتریکی است؛ درون باطری ها محلول الکترولیت وجود دارد که دو قطعه ی فلزی با جنس های متفاوت داخل آن فرو رفته است که با استفاده از جریان، پتانسیل الکتریکی تولید می‌کنند.

یو پی اس سرب اسید ( ups)

انواع باتری سرب اسید با UPS

 • باتری با سوپاپ تنظیم کننده VRLA
 • باتری با در باز

باتری سرب اسید VRLA بسیار مدرن تر و ایمن تر از باتری با در باز است  امروزه بیشتر از آن استفاده می‌شود.

ساختار Lead-Acid Battery

باتری های LAB از قطعات زیر تشکیل شده اند:

 • از درب و دیواره ی پلاستیکی که سطح خارجی آن را پوشانده است.
 • جداکننده ی صفحات که مانند عایق عمل می‌کند.
 • صفحات الکترو فعال منفی یا کاتد (NAM)
 • صفحات الکترو فعال مثبت یا آند (PAM)
 • اتصالات سربی
 • الکترولیت

خرید بهترین یو پی اس سرب اسید

نقاط قوت و ضعف باطری های لید اسید

دو نقطه ی قوت LAB ها که باعث می‌شود از آنها در صنعت خودروسازی و صنعت UPS استفاده شود عبارتند از:

 1. توانایی جریان دهی بالا
 2. قیمت پایین

و اما نکته ی قابل توجه دیگر، نقطه ضعف های این نوع باتری است:

 1. حساسیت و ناپایداری بالا در دشارژ کامل
 2. حجم بالا
 3. وزن زیاد

یو پی اس چیست؟

UPS یک محفظه ی ذخیره سازی دارد که همان باتری سربی است که جریان الکتریکی AC را دریافت کرده و بصورت شیمیایی در باتری ها ذخیره میکند. در یو پی اس ها برای تنظیم و تثبیت جریان از برد های الکتریکی یا ترانس ها استفاده می‌شود.

یو پی اس ها در ورودی جریان دستگاه های الکترونیکی نصب می‌شوند تا در هنگام قطعی برق یا افت ولتاژ به دستگاه موردنظر برق لازم را بدهند و سیستم را از نوسانات احتمالی برق، ایمن نگه دارند.

باتری های یو پی اس سرب اسید

بخش های اصلی باتری های یو پی اس سرب اسید

عملکردهای باتری های سرب اسیدی یو پی اس

در این نوع تا زمانیکه برق وصل است و شرایط عادی است، باتری از جریان AC شهر استفاده می‌کند و زمانیکه برق قطع می‌شود، یو پی اس جریان DC باطری را به برق موردنیاز دستگاه متصل به باتری سرب اسیدی تبدیل می‌کند و تا 20 دقیقه فعال میماند.

نوع پیشرفته ی مدل آفلاین است که هم در زمان قطع برق و هم در زمان نوسانات برق کاربرد دارد.

این مدل نسبت به دومدل پیشین بازده کمتر و مصرف برق بالاتری داشته و به دلیل تولید حرارت بالا، از طول عمر کمتری برخوردار است. در این نوع، ولتاژ خروجی توسط  Transformator تثبیت میشود؛ یعنی ورودی قبل از خارج شدن از نویز پاک شده و سطح ولتاژ تصحیح میگردد.

باتری های یو پی اس سرب اسید

راهنمای خرید از فروشگاه تسلا

شما می توانید انواع باتری یو پی اس و تجهیزات ups  و انواع باتری با بهترین کیفیت و قیمت را از سایت تسلا سفارش دهید و با بهترین کیفیت و قیمت تحویل بگیرد ، شما می توانید علاوه بر باطری تمامی لوازم جانبی راه اندازی ups خودتان را با بهترین کیفیت از فروشگاه تسلا خریداری کنید .

تسلا تمامی محصولات و لوازم خود را به صورت کامل مستقیم و بدون واسطه به مشتریان عرضه می کند  و مشتریان دیگر هزینه ی اضافی در قبال عمل واسطه گری پرداخت نمی کنند .

در صورت داشتن سوال و درخواست مشاوره درباره خرید خود می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل و سوال خود را با متخصصین ما در میان بگذارید .

شماره های پشتیبانی و برقراری ارتباط با تسلا ( 02188312456 / 02188861253 ) .

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

در حال نمایش 1–12 از 299 نتیجه