یو پی اس مناسب برای دستگاه های الکتروکوتر | تسلا یو پی اس

یو پی اس مناسب برای دستگاه های الکتروکوتر

Back1
ب

از زبان تسلا یو پی اس :

یو پی اس ( UPS )  که مخفف Uninterruptible power supply است ؛ به معنی منبع تغذيه بی وقفه است. این وسیله منبع تغذیه الکترونیکی می باشد که مهم ترین وظیفه آن ، مهیا کردن توان مورد احتیاج بار مصرفی ، آن هم به صورت بدون وقفه می باشد . این سیستم ، بین برق شهری و دستگاه مصرف کننده جای می گیرد و علاوه بر تثبیت کردن و تنظیم نمودن برق شبکه ،  از رخنه کردن نویز و اختلالات شبکه به داخل تجهیزات حساس مصرف کننده ، مانع می شود.

افزون بر این یو پی اس ها به عنوان منابع توان بی وقفه ، بواسطه انرژی ذخیره شده در باتری خود ، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را مهیا می کند .
درحقیقت استفاده از یک انرژی پشتیبان همچون سیستم تامین انرژی بی وقفه ، کاربران را قادر می کند که از بیشتر مشکلات بوجود آمده از برق شهر ، در امان باشند.

در سالیان گذشته  یوپی اس ها به عنوان  سیستمی گران بها محسوب می شدند ؛ اما این روز ها با توجه به گران بها بودن تجهیزات از لحاظ سخت افزاری و نیز اطلاعات و داده های آنان ، هزینه خریداری یک دستگاه یوپی اس ، کاملا مقرون به صرفه می باشد .

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی

همانطور که گفته شد ؛ اصلی ترین وظیفه یک دستگاه یوپی اس،  فراهم کردن منبع بدون وقفه انرژی برای تجهیزاتی است که از آنان محافطت می کند ؛ اما چطور ؟

دوشاخه وسیله برقی که به برق شهری و یا به کم کننده تغییرات ولتاژی که به برق شهر وصل شده است ؛  اتصال می یابد ؛ فقط ازیک عدد منبع نیرو استفاده می کند  ؛ بدین ترتیب در صورتی که برق شهری قطع بشود ؛ آن وسیله بدنبال قطعی برق ،  به سرعت خاموش می شود ؛ در این بین اما یک عدد  یو پی اس ، این معادله را با فراهم نمودن دو منبع قدرت برای آن وسیله ، به هم می زند.

یو پی اس ها به گونه ای طراحی شده اند که همیشه دو منبع انرژی ، وجود داشته باشد : اولی منبع انرژی اولیه  با نام اصلی برق شهر و دیگری نیز منبعی که در هنگام قطع شدن منبع اول ، وارد مدار می شود که به این منبع ثانویه ، باتری نیز گفته می شود.

با توجه به نوع یو پی اس ، بعضی مواقع ، سوییچی با هدف کنترل کردن این امر که کدام یک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمی گیرند ؛ جای داده شده است. البته برق شهر، به صورت متناوب می باشد و تجهیزات کاربران ازبرق متناوب استفاده می کند .  تمامی باتری ها ، برق مستقیم تولید می کنند ؛ لذا قسمتی از یوپی اس به عنوان شارژر ، عمل تبدیل نمودن انرژی متناوب به مستقیم با هدف شارژ کردن باتری ها را بر عهده دارد.

یو پی اس مناسب برای دستگاه های الکتروکوتر

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای کارواش های اتوماتیک

به علاوه اینکه ، قسمتی دیگر با نام inverter نیز با هدف تبدیل نمودن انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری به برق متناوب ، به منظور راه اندازی کردن دستگاه های کاربران ، در همه یو پی اس ها ، نهاده شده است ؛ به همین دلیل می توان باتری ، شارژر و اینورتر را ، به عنوان اصلی ترین بخش های یک دستگاه یو پی اس اشذه کرد .

Ups ها انواع مختلف و اندازه های گوناگونی دارند. واحد اندازه گیری این سیستم ها ، توان یا VA  (ولتاژ ضرب در جریان خروجی ) است . هر چه مقدار اینورتر یک دستگاه یوپی اس ، قوی تر باشد ؛ توان و قدرت این سیستم،  بیش تر خواهد بود  .

یوپی اس های مختلف ، ویژگی های گوناگونی همچون آلارم های هشدار در هنگام بروز خطا و یا اضافه بار ، نرم افزار کنترل کردن کامپیوتر به منظور ذخیره کردن اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و دیگر امکانات است.

از رایج ترین حوزه های مصرفی این سیستم ها ، حوزه پزشکی و تجهیزات بیمارستانی است . از مهم ترین این تجهیزات و ابزار آلات ، الکتروکوتر می باشد.

 

معرفی الکتروکوتر

این وسیله جراحی الکتریکی با هدف ایجاد کردن برش و امتناع از خونریزی در اتاق عمل ، دارای کاربرد وسیعی می باشد ؛ به گونه ای که در خونریزی ها ، با هدف بوجود آوردن  لخته ، بریدن و شکافتن بافت ها و نابود کردن بافت به روش سوزاندن ، استفاده می شود.

این کار بواسطه اعمال کردن جرقه های الکتریکی بین پروب و بافت که باعث تمرکز گرما و حرارت در مکان مورد نظر و نابودی بافت می شود ؛ صورت می گیرد.

مزایای بهره گیری از چاقوی برش الکتریکی در مقایسه با یک چاقوی برش مکانیکی ، امکان انعقاد هم زمان با برش و امتناع از پراکندگی سلول های بیمار به بافت های اطراف می باشد که در نوع خود مزیتی بزرگ محسوب می شود.

این ابزار در ابتدا تنها برای عمل انعقاد بافت به منظور جلوگیری از خونریزی ، استفاده می شد ؛ اما هم اکنون به منظور برش بافت و یا برش و انعقاد هم زمان نیز به کار گرفته می شود.

بیشترین کاربرد آن در کنترل کردن و جلوگیری نمودن از خونریزی در هنگام عمل های جراحی چشم ، صورت ، پلاستیک و ترمیمی می باشد.

جلوگیری از خونریزی در هنگام عمل جراحی افزون بر این که برای بیمار ، امری است ضروری و حیاتی ؛ به جراح این امکان می دهد تا ساختارهای بافت تحت عمل را به آسانی مشاهده کند.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *