پالایشگاه های نفتی و نیروگاهها

پالایشگاه نفت و گاز هر جامعه یکی از نقاط حساس هر کشور می باشد و هر گونه وقفه و مشکل در تولید باعث ایجاد خسارات زیادی می شود.

با علم بر این موضوع یو پی اس یکی از مهمترین ابزار ها در این مکان ها تبدیل شده است. استفاده از یو پی اس های با توان بالا  در پالایشگاه ها مرسوم می باشد.

حال در این مقاله سعی در معرفی کاربرد یو پی اس در پالایشگاه نفتی شده است.

کاربرد یو پی اس در پالایشگاه نفتی

این مراکز نیاز به برق ورودی یکنواخت و بدون وقفه می باشد؛ این مراکز انقدر به برق متکی می باشند که حتی قطع و وصل برق برای مدت بسیار کوتاه هم باعث ایجاد خسارات زیادی می شود.

حال یو پی اس وظیفه پشتیبانی از این تجهیزات متکی به برق و کنترل این جریان برق برای جلوگیری از این دست اتفاقات را عهده دار می باشد.

در این اماکن از یو پی اس های آنلاین استفاده می شود، در پالایشگاه ها علاوه بر تجهیزات تولید، سیستم دوربین مدار بسته و سیستم های کوچک دیگر نیز نیاز به یو پی اس دارند.

از دیگر سیستم هایی که نیاز به یو پی اس دارند می توان به سیستم اطفا حریق اشاره کرد و دلیل ان وجود سنسور های حساس در ان می باشد که نباید حتی لحظه ای با قطعی برق از کار بیفتند.

یو پی اس سیستمی است که میان برق ورودی و تجهیزات قرار میگیرند و نوسانات و نویز های ولتاژ را کنترل کرده و به مدار می فرستد.

در یو پی اس های انلاین استفاده شده در پالایشگاه ها در هنگام قطع احتمالی برق، یو پی اس با سرعت در حد میلی ثانیه برق باتری خود را وارد مدار می کند.

لازم به ذکر است که باتری این یو پی اس ها نیز باید از لحاظ ایمنی در برابر اتش ایمن باشد یعنی اینکه پلاستیک باتری های یو پی اس ها باید از جنس ضد حریق باشد.

و در اخر یو پی اس های پالایشگاه که همگی باید یو پی اس های توان بالا باشند جز مهمترین ابزار های یک پالایشگاه می باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

نمایش 2 نتیحه