سرور و مودم و تجهیزات ماینینگ

امروزه در بیشتر نقاط، نوسانات و ناپایداری‌های برق شهری دیده می‌شود. از طرفی دستگاه‌های الکترونیکی و همچنین اطلاعات، از ارزش‌ بالایی برخوردار است و این ارزش به‌ طور خاص درباره‌ی سرور‌ها و مودم‌ها احساس می‌شود. نتیجه آن است که وجود یو پی اس (UPS) مناسب برای سرورها، به‌خصوص اتاق‌ سرور شرکت‌ها، و نیز برای مودم‌ها اهمیت دارد.

یو پی اس برای سرور و مودم و تجهیزات ماینینگ چه میکند؟

دستگاه یو پی اس در موارد قطعی کامل، نوسان، نویز و حتی صاعقه وارد عمل می‌شود‌ و جریان عادی را برقرار می‌کند. به تعبیری می‌توانیم این دستگاه را یک منبع تغذیه‌ی بی وقفه بدانیم که از خطرات و آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

یکنواختی و بدون اختلال بودن جریان برق، امری بسیار مهم برای سرورها و مودم‌ و تجهیزات ماینینگ است . نوسان یا قطعی برق می‌تواند موجب حذف حافظه‌ی دستگاه‌ها و از دست رفتن داده شود که ممکن است قابل بازیابی نباشد. همین‌طور ممکن است به دستگاه‌های گران-قیمت الکترونیکی صدمه وارد شود که هزینه‌ی بالایی را به همراه خواهد داشت.

محلهای کاربرد یو پی اس برای اتاق سرور

چه در مصارف شخصی، چه ادارات و شرکت‌ها نباید از حضور یو پی اس در کنار سرور و مودم صرف نظر کرد. یکی از اساسی‌ترین کاربردهای یو پی اس در کنار سرورهای مراکز داده (data centers) است. علاوه بر این در بیمارستان‌ها، ادارات دولتی و خصوصی مانند شرکت‌های بیمه، دانشگاه‌ها و حتی مدارس از یو پی اس استفاده می‌شود.

توجیه اقتصادی یو پی اس

ممکن است یکی از نگرانی‌ها در تهیه‌ی یو پی اس، قیمت این دستگاه‌ باشد؛ اما اگر نگاهی به قیمت تمام‌شده‌ی سرورها و ارزش اطلاعات موجود در آن‌ها بیندازیم، درمی‌یابیم که یو پی اس کاملاً توجیه اقتصادی دارد. البته که این دستگاه هزینه‌ی بالایی هم ندارد و با هر توان مالی می‌توان اقدام به تهیه‌ی آن کرد و هر یو پی اس می‌تواند مدت زمان طولانی‌ای به کار گرفته شود.

دو ویژگی‌ مهم در انتخاب یو پی اس سرور و مودم و تجهیزات ماینینگ

1- شکل دستگاه:

یو پی اس ها از نظر شکل دو دسته‌اند: Tower و Rackmount. برای پشتیبانی از سرور، سخت افزارهای شبکه و بسیاری تجهیزات دیگر از نوع Rackmount استفاده می‌شود. ارتفاع این نوع قابل افزایش است، باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شوند و اجزای آن در مجاورت هم قرار می‌گیرند.

2- ظرفیت و زمان پشتیبانی:

یو پی اس با توجه به ظرفیت و انرژی خود، زمان مشخصی دستگاه‌ها را پشتیبانی می‌کند. هر چه تعداد دستگاه‌های مورد حفاظت بیشتر باشد، یو پی اس باید ظرفیت بیشتری داشته باشد.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

در حال نمایش 1–12 از 27 نتیجه