شبکه های کامپیوتری

منظور از شبکه های کامپیوتری این است که تعدادی رایانه و تجهیزات شبکه با روش های مختلف به یکدیگر متصل می شوند.

هدف از تشکیل یک شبکه کامپیوتری ارسال یا به اشتراک گذاری داده ها بین تمامی کاربران شبکه می باشند.

از انجایی که این شبکه ها وابسته به برق هستند و شدیدا حساس به نوسانات برق در ادامه به معرفی یو پی اس برای محافظت از شبکه های کامپیوتری میکنیم.

اهمیت استفاده از یو پی اس در شبکه های کامپیوتری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی اهمیت شبکه های کامپیوتری نیز افزایش یافته است و استفاده های مختلف از شبکه های کامپیوتری باعث شده تا محافظت از این شبکه هم از اهمیت بالایی برخوردار شود.

تجهیزات و انواع مختلف یو پی اس برای محافظت شبکه کامپیوتری از نوسانات برق منبع وجود دارد که بر حسب نیاز از انها استفاده می شود.

یو پی اس وسیله ای است که بین منیع برق شهری و شبکه کامپیوتری قرار گرفته و شبکه را از اسیب های احتمالی که توسط برق ممکن است به ان وارد شود حفظ میکند.

برخی از این اسیب ها عبارتند از:

  • نوسانات برق ورودی
  • نویز و اختلالات
  • قطعی کامل برق

و از انجایی که این شبکه ها به شدت به این عوامل حساس می باشند استفاده نکردن از یو پی اس ممکن است اسیب های جدی بر روی قطعات شبکه ایجاد بکند و ضرر وزیان مالی بالایی مخصوصا بر روی شبکه های بزرگترکه در سازمان ها ی بزرگ استفاده می شوند به جا بگذارد.

منافع استفاده از یو پی اس برای شبکه های کامپیوتری

یو پی اس با تثبیت ولتاژ ورودی برق مانع از عبور نویز و احتلالات برقی می شود و همچنین تمامی نوسانات را کنترل می کند.

همچنین یو پی اس ها دارای باتری می باشند که در هنگام قطعی برق با سرعت بالا نزدیک به میلی ثانیه برق باتری خود را وارد مدار می کند و بسته به باتری می تواند مدت زمان های متفاوتی برق را تامین کند.

وجود باتری خشک نیز در یو پی اس ها هم از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به کاربر اجازه می دهد در صورت قطعی برق هم به کار خود ادامه دهد و شبکه از کار نیوفتد.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶

در حال نمایش 1–12 از 27 نتیجه