تعمیرات-یو-پی-اس-DPA
ب

استفاده از تجهیزات الکترونیکی امروزه یکی از فعالیت هایی است که بیشتر افراد جامعه به صورت روزانه با آنها سروکار دارند و به عبارتی می توان گفت که به یک بخش مهم از روتین زندگی در جامعه امروزی تبدیل شده است. کامپیوترها و سیستم های شخصی، دستگاه ها و تجهیزات برقی، روشنایی منازل و معابر شهری، سیستم های کنترل ترافیک و بسیاری موارد دیگر از جمله نمونه هایی می باشند که نیاز ما به جریان برق را نشان میدهند. انرژی پاک یا همان جریان الکتریکی یکی از بهینه ترین انرژی هایی است که از زمان عرضه و استفاده عموم از آن توانسته است که در بخش های مختلفی به یاری بشریت بشتابد.

اما در ادامه آن چالش هایی نیز پدید آمده بودند که همواره بشر با آنها روبرو است، دسترسی داشتن به جریان برق در همه موقعیت ها یکی از مهم ترین آنها است. استفاده از جریان برق در مکان و موقعیت ها که امکان انتقال نیرو نیست مشکلات زیادی را پدید می آورد که در نهایت در اوایل ۱۸۰۰ بود که با استفاده از جریان انتقالی بین کاتد آند یک سیستم الکترولیتی را طراحی و تشکیل دادند که امروزه ما آنها را به عنوان باتری می شناسیم. باتری ها یکی از مهم ترین و حیاتی ترین بخش تمام سیستم های مصرفی توان الکتریکی است که می تواند جریان برق را در ولتاژهای کم و متوسط ذخیره نماید و برای یک مدت معین که به آن طول عمر باتری می گویند توان را به مصرف می رساند.

اما برای بخش صنعتی استفاده از باتری های با ظرفیت های کم عملا امکان پذیر نبود و اگر هم میشد، هزینه هایی زیادی را در بر داشت. در ادامه تشدید این موضوع به خصوص در حوزه صنعتی منبع تغذیه هایی تحت عنوان یو پی اس ها برای اولین بار در کشور چین طراحی و به بازار مصرف معرفی شدند که توانایی ذخیره برق شهری را دارند و علاوه بر آن به دلیل هزینه پایین از صرفه اقتصادی بهره می برند. به همین سبب در این مقاله از سایت تسلا قرار است به یک سری ساخت از یو پی اس ها بپردازیم که امروزه با قابلیت های بیشتر و بهتر در بازار موجود هستند، یو پی اس های مدل دی پی اِی که در ادامه به معرفی و بررسی آنها خواهیم پرداخت. 

خرید یو پی اس DPA

مطالب مرتبط :  تعمیرات یو پی اس CROWN

DPA یو پی اس

یو پی اس در حدود چند دهه است که به دنیا معرفی شده اند و با گذشت زمان شرکت های تولید و مونتاژ قطعات الکتریکی بسیاری اقدام به تولید یو پی اس ها کرده اند که در این میان شرکت طراحی و ساخت قطعات سنگین و نیمه سنگین الکتریکی اِی بی بی است که با تولید یک سری از یو پی اس های مختص خود که از ساختار متفاوتی برخوردار هستند، توانسته است که در بین ۱۰۰ کمپانی توسعه فناوری  برتر قرار بگیرد. یو پی اس های ساخت این شرکت که دی پی ای نام دارند با طراحی و ساخت در همه نوع ظرفیت خروجی و قابلیت های نصب نرم افزار بر روی آنها به همراه هزینه اولیه پایین برای تهیه آن در میان مصرف کنندگان و مشتریان جایگاه ویژه ای برای خود ایجاد نموده است.

مجهز بودن سریس دوم این یو پی اس ها به سیستم آنلاین و امکان برقراری ارتباط به صورت غیر مستقیم از دیگر تحول های این شرکت بوده است که سبب شده است بتوان از آنها در مراکز حساس و دیتا سنترها نیز استفاده کرد. ساختار ظاهری و اسکلت کلی این یو پی اس به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر زیبایی و سادگی، مقاومت بسیار زیادی در برابر انواع نیروهای وارد شده دارد و می تواند به سبب شیارها و منافذی که بر روی آن طراحی شده است گرما و حرارت ناشی از فعالیت دائمی دستگاه را به بیرون از آن هدایت نماید.  

تعمیر یو پی اس DPA

مطالب مرتبط :  تعمیرات یو پی اس CENTIEL

DPA عملکرد یو پی اس  

در مورد عملکرد یو پی اس ها می توان یک تعریف کلی را بیان کرد زیرا یو پی اس ها از زمان ساخت برای یک منظور طراحی شده اند، ذخیره و اتصال جریان برق در زمان قطعی های غیر منتظره. یو پی اس مدل دی پی ای هم از این قضیه مستثنی نیست و به سبب باتری هایی که در ساختار خود دارد می تواند جریان برق را حتب به صورت سه فاز ذخیره و انتقال دهد. باتری های یو پی اس یکی از مهم ترین و حیاتی ترین قسمت و اجزای آن می باشد که وظیفه ذخیره جریان برق را دارد و در هنگام قطعی و یا اختلال در مسیر انتقال برق با یک دستوری انرژِ را از منبع به سمت پورت خروجی متصل می نماید.  

کاربرد یو پی اس DPA

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس دلتا 

علاوه بر امکان ذخیره و انتقال جریان برق یو پی اس مدل دی پی ای می تواند از ورود هر گونه نیز ها و اضافه بارها به قسمت خروجی و در ادامه آن دستگاه نصب شده بر روی آن جلوگیری می نماید. در سیستم انتقال و توزیع برق گاهی ممکن است به دلایلی بارها و فرکانس انتقالی تشدید شده و فراتر از فرکانس معمول به بخش مصرف برسند که در نتیجه باعث خرابی و مختل شدن بسیاری از سیستم ها و دستگاه های الکترونیکی میشوند، دستگاه هایی که در برخی موارد به دلیل هزینه زیاد نگهداری و حساسیت بالا با کوچکترین اختلال خسارت های زیادی را به بار می آورند. یکی از ویژگی های اصلی یو پی اس هم محافظت از دستگاه و هر نوع سیستمی است که به آن متصل شده است و می تواند به برقراری در بین جریان مادر و بخش مورد نظر یک سیستم انتقال امن را فراهم نماید.

کلام آخر

در کل یو پی اس های مدل دی پی ای یکی از به صرفه ترین و کاربردی ترین نوع یو پی اس ها می باشند که می توان از آنها هم در بخش صنعت و هم برای مصرف سیستم ها و دیتا سنترها استفاده نمود. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *