یو پی اس مناسب برای دستگاه های اکسیژن ساز | تسلا یو پی اس

یو پی اس مناسب برای دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی

Back1
ب

از زبان تسلا یو پی اس :UPS   مخفف عبارت Uninterruptible power supply می باشد که به معنی منبع تغذيه بی وقفه می باشد.
یوپی اس ، یک منبع تغذیه الکترونیکی می باشد که اصلی ترین وظیفه آن ، فراهم نمودن بی وقفه ی توان مورد احتیاج بار مصرفی است . این سیستم ، میان برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار می گیرد و افزون بر تثبیت و تنظیم نمودن برق شبکه ،  از نفوذ کردن نویز و اختلالات شبکه به درون تجهیزات حساس مصرف کننده ، جلوگیری به عمل می آورد .

به علاوه اینکه یو پی اس ها با عنوان منابع توان بدون وقفه با کمک  انرژی ذخیره شده در باتری ، برق مورد احتیاج تجهیزات مصرف کننده را فراهم می نماید .
درواقع بهره گیری از یک انرژی پشتیبان همانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه ، شما را توانا می سازد که از اکثر مشکلات حاصله از برق شهر ، جان سالم به در بببرید و نیز محافظت نمودن دربرابر قطع کلی برق را نیز به دست بیاورید.

همچنین بخوانید : یو پی اس آلجا ساخت کدام کشور است ؟

یو پی اس مناسب برای دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی

زمانی همین یوپی اس ها با عنوان یک سیستم گران بها شناخته می شدند ؛ امروزه اما با توجه به گران بها بودن تجهیزات از لحاظ سخت افزاری و یا اطلاعات و داده ها ، هزینه تامین و فراهم نمودن یک دستگاه یوپی اس ، کاملا مقرون به صرفه است .

همانگونه که گفته شد ؛ اصلی ترین یک دستگاه یوپی اس،  تهیه نمودن  یک منبع بدون وقفه انرژی برای تجهیزاتی می باشد که از آن محافطت میکند ؛ اما چگونه ؟

دوشاخه یک وسیله برقی که به برق شهر و یا به کاهش دهنده تغییرات ولتاژی که به برق شهر وصل شده است ؛  متصل می شود ؛ تنها ازیک عدد منبع نیروبهره می برد  ؛ بدین ترتیب چنانچه برق شهری قطع شود ؛ آن وسیله به موجب قطع شدن برق ،  به سرعت خاموش میشود. حال اما یک عدد  یو پی اس این معادله را با مهیا کردن دو منبع قدرت برای وسیله خود ، به هم می زند.

یوپی اس ها به شکلی طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی ، موجود باشد : یکی منبع انرژی اولیه  یا همان برق شهر و دیگری هم منبعی که در موقع قطع شدن منبع اول ، به مدار وارد می شود و به آن منبع ثانویه یا همان باتری گفته می شود.

بر حسب نوع یو پی اس ، بعضی اوقات سوییچی برای کنترل نمودن اینکه کدام یک از منابع نیرو درهرلحظه مورد استفاده قرارمی گیرند ؛ قرار داده شده است.

البته برق شهر، متناوب می باشد و تجهیزات شما ازبرق متناوب بهره می برد ؛ اگرچه همه باتری ها ، برق مستقیم تولید می نمایند ؛ لذا بخشی از یوپی اس با نام شارژر ، عمل تبدیل انرژی متناوب به مستقیم با هدف شارژ نمودن باتری ها را بر عهده دارد.

افزون بر این ، بخشی دیگر به نام inverter نیز به جهت تبدیل کردن انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری به برق متناوب ،  با هدف راه اندازی نمودن دستگاه های کاربران ، در تمامی یو پی اس ها ، قرار داده شده است ؛ لذا می توان از باتری ، شارژر و اینورتر ، با عنوان اصلی ترین بخش های یک دستگاه یو پی اس نام برد .

Ups ها  دارای انواع گوناگون و اندازه های متفاوتی می باشند. واحد اندازه گیری یوپی اس ها ، توان یا VA  (ولتاژ ضرب در جریان خروجی ) می باشد . هر چقدر اینورتر یک دستگاه یوپی اس ، قوی تر باشد ؛ توان و قدرت یو پی اس،  زیاد تر خواهد بود  .

یوپی اس های گوناگون ، دارای ویژگی های مختلفی همانند آلارم های هشدار در موقع بروز خطا و یا اضافه بار ، نرم افزار کنترل نمودن کامپیوتر با هدف ذخیره نمودن اطلاعات و خاموش نمودن کامپیوتر و سایر امکانات می باشند.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای کارواش های اتوماتیک

یو پی اس مناسب برای دستگاه های اکسیژن ساز بیمارستانی

از پر کاربرد ترین حوزه های مصرفی این سیستم های یو پی اس ها ، بهره بردن از آن ها در تجهیزات بیمارستانی می باشد ؛ تجهیزاتی مهم و حیاتی که در سراسر بیمارستان ها می توان آنان را دید و جان بسیاری از بیماران ، به کار صحیح آنها بستگی دارد . از مهم ترین این تجهیزات ، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی می باشد .

این دستگاه همانند سایر دستگاه ها ، دارای اهمیت و حساسیت بیشتری می باشد ؛ لذا لازم است با هدف متوقف نشدن این دستگاه و آسیب ندبدن آن به موجب برق شهری ، از یو پی اس مناسب برای آن بهره برد . در ادامه قصد داریم با معرفی این دستگاه ، اهمیت استفاده از یو پی اس ها را در این دستگاه ، بیشتر نمایان کنیم .

معرفی دستگاه اکسیژن‌ ساز :

اسم این دستگاه همانند کارکرد آن ،  بسیار امید بخش می باشد ؛ علی الخصوص که این روز ها  کره زمین با مشکل آلودگی هوا مواجه است و بیماری های تنفسی تبدیل به معضل بزرگ افراد شهر نشین شده است.

این دستگاه اکسیژن‌ ساز از فناوری های نوین و کاربردی می باشد که وظیفه غلیظ نمودن اکسیژن را بر عهده دارد. هوایی که ما ها تنفس می‌ نماییم ؛  بیشتر از ۷۸ % نیتروژن و ۲۱ % اکسیژن را دارا می باشد. این دستگاه یک وسیله برقی می باشد که اکسیژن اطراف ما را گرفته و به اکسیژن غلیظ ‌‌‌تر تبدیل می‌ نماید.

 

این فناوری در حقیقت یک درمان و پیشگیری می باشد که مورد احتیاج تعدادی از بیماران است. مکانیزم کار این دستگاه ، بدین شکل می باشد که هوای موجود در محیط اطراف خود را به درون خود کمپرس می‌ نماید و آن را به اکسیژن پزشکی تبدیل می‌ نماید. اکسیژن حاصله از دستگاه ، دارای خلوص بیش از ۹۵% می باشد که به اکسیژن پزشکی نیز معروف می باشد.

 

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های استخراج بیت کوین

 

یو پی اس مناسب برای آزمایشگاه

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *