کارخانجات صنعتی و تولیدی

منابع تغذیه بدون وقفه یا UPS ها دستگاه­هایی هستند که تداوم بدون وقفه­­ی چرخه­ی تولید را ضمانت می­کنند. بنابراین یکی از بخش­های دارای اهمیت و حساس در کارخانجات و صنایع می­باشند. به دلیل همین حساسیت بیش از حد این بخش است که باید شناخت کافی از یو پی اس صنعتی مناسب کارخانه ها داشت.

دلیل استفاده از یو پی اس در کارخانجات صنعتی و تولیدی

برای بیشتر دستگاه­های صنعتی به کیفیت مناسبی از برق نیاز داریم. می­دانیم نوسانات و قطعی برق در موارد زیادی اتفاق می­افتند. با توجه به هزینه­ ی بسیار بالایی که برای تهیه یا تعمیر هر دستگاه موردنیاز است، بهتر است با یک یو پی اس قوی، از کارخانه محافظت کنیم. توان مصرفی برق اضطراری در یک کارخانه­ی بزرگ می­تواند تا نزدیکی 500 کیلو ولت آمپر باشد. میزان دقیق آن به نوع کاربرد برق و گستردگی استفاده از آن از نظر تعداد دستگاه­ها، و وسعت کارخانه بستگی دارد. بنابراین نوع یو پی اس به نوع کارخانه بستگی دارد اما باید حتما از یو پی اس قدرتمند استفاده شود. این یو پی اس ها معمولا در ابعاد بزرگ و قیمت بالا می باشند.

یو پی اس کارخانجات صنعتی چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

برخی مشخصات فني مورد نیاز:

  • دارای مدار آنلاین
  • قدرت بالا (حداقل حدود 250 كيلو ولت آمپر تك فاز و 500 كيلو ولت آمپر سه فاز)
  • قابل اعتماد و دارای راندمان بالا
  • کیفیت و قدرت بالا
  • اعوجاج و نوسانات پایین خروجی
  • زمان پاسخ به بار پله سریع
  • سازگار با استاندارد هایی مانند IEC , IPS , NEMA

یو پی اس صنعتی در واقع به عنوان یک منبع برق توان بالا شناخته می­شوند و همان میزان قدرت لازم دارد. حتماً باید این یو پی اس به همراه تابلوی کنترل و فرمان اتوماتیک و دستی و با همه­ی فیوزها و تجهیزات ایمنی و مانیتورینگ نصب شود. چون در کارخانه­ها در اغلب موارد از این برق برای راه اندازی موتورهای برقی ماشین­آلات استفاده می­شود، لازم است یو پی اس ها دارای تحمل اضافه بار باشند تا مشکلی به وجود نیاید. اگر چه بهتر است از سافت استارترها نیز استفاده شود.

نگهداری از یو پی اس کارخانه های صنعتی

با توجه به هزینه­ی بالای یو پی اس های مناسب کارخانه­ها، باید اقدامات لازم برای مراقبت و نگهداری از آن­ها را به دقت دنبال کرد. اساسی­ترین دلیل کاهش عمر یو پی اس های صنعتی را می­توان حرارت تولید شده در دستگاه دانست. این حرارت در مدل­های ارزان­تر می­تواند به آسیب­های جدی بینجامد. به همین منظور لازم است اتاق مربوط به یو پی اس خشک و خنک باشد. برای اختیاط بیشتر هر تابلو باید خنک کننده­ی منحصر به خود را نیز داشته باشد. بررسی کیفیت اسید و باتری نیز حداقل ماهی یک­ بار باید انجام شود.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

نمایش 6 نتیحه