AROS-تعمیرات-یو-پی-اس
ب

یو پی اس، نامی آشنا در صنعت تجهیزات الکتریسیته که چند سالی است که نزدیک به ۵۰ سال است که تحت کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بحث دسترسی و برخورداری از انرژی برق در همه نقاط برای ادامه فعالیت و زندگی یکی از مهم ترین و اصلی ترین چالش هایی است که بشر در همه موقعیتی با آن روبرو می باشد. قطعی های مکرر و اختلال در جریان های برق به همراه برخی بارهای تشدید شده از جمله مشکلاتی است که می تواند زمینه ساز بسیاری از اشکالات و ایرادات برای تجهیزات الکترونیکی باشد که در برخی مواقع این اتفاقات باعث خسارت های جبران ناپذیری به یک بخش حساس و یا حتی تجهیزاتی شود.

به همین سبب در ادامه مواجه با این سری مشکلات که ارتباط مستقیمی با اختلالات جریان و قطعی برق دارد باعث طراحی و ساخته شدن دستگاه های جریان مطلقی تحت عنوان یو پی اس شد که توانستند تا حد زیادی از مشکلات این حوزه را رفع نمایند. یو پی اس ها یکی از پیشگامان صنعت باتری سازی و دستگاه های شارژ جریان متناوب بودند که به سبب طراحی و عرضه در انواع آمپراژ ها توانستند بسیاری از نیازها و اشکالات را در عرصه های مختلف صنعتی، تجاری و خانگی را از میان بردارند. در ادامه این مقاله از سایت تسلا خواهیم پرداخت به یکی از برندهای یو پی اس که به تنوع و ساختار مقاوم در صنعت معروف است. یو پی اس مدل اروس که از پیشگامان این صنعت است، اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با این دسته از یو پی اس ها می باشید، پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با همراه باشید.

تعمیر یو پی اس AROS

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AEC

ساختار یو پی اس

در ابتدا بهتر است بیشتر در مورد خود یو پی اس ها و اینکه چگونه و برای چه موقعیت های مورد استفاده قرار می گیرند، اطلاعاتی داشته باشیم تا بتوانیم در قدم بعدی بیشتر با انواع مدل آن نیز آشنا شویم. یو پی اس یا همان منبع تغذیه بدون وقفه یکی از سیستم های تامین جریان متناوب است که می تواند برق شهری را بدون افت ولتاژ و با همان آمپر در باتری های خود به صورت جریان آزاد الکتریسیته ذخیره نماید. اما شاید از خودتان سوال کنید که تنها ذخیره برق شهری چقدر می تواند حائز اهمیت باشد؟ در جواب باید گفت که امروزه بسیاری از مراکز و سیستم های مورد استفاده در جامعه نیاز دائمی و مبرمی به الکتریسیته دارند و فقط کافی است یک قطعی ناچیر حتی برای چند ثانیه باعث شود که بسیاری از تشکیلات و سازمان ها با مشکلات بزرگی روبه رو شوند.

از جمله این موقعیت ها می توان به دیتا سنترها که نیاز دائمی آنها به دسترسی اینترنت و برق یکی از مولفه های اصلی آنها می باشد یا سیستم بانک و خزانه داری مرکزی که با شامل شدن صدها هزار تراکنش نیاز ضروری و دائمی به برق و دسترسی اینترنت دارند. یو پی اس ها به دلیل اینکه می توانند جریان برق را در باتری های خود ذخیره کنند و در ادامه در هنگام بروز هرگونه قطعی بلافاصله جریان را به شبکه، دستگاه و یا هر سیستمی که به آن وصل شده باشد. متصل نمایند از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

علاوه بر ویژگی های گفته شده یو پی اس ها قادر هستند از ورود برخی نویزهای جریان و بارهای تشدید شده برق به داخل هرگونه سیستم و یا دستگاهی جلوگیری نمایند. در کل می توان کاربرد و کارهایی را که یک یو پی اس قادر به انجام دادن است به چند بخش تقسیم نمود، تامین نیرو و توان الکتریسیته کاربر مصرف کننده بدون وقفه و قطعی، جلوگیری از اختلالات و نوسانات ایجاد شده در جریان برق شهری و ورود آنها به شبکه مصرف در آخر هم ثابت نگه داشتن سطح جریان ولتاژ و فرکانس در داخل سیستم و انتقال آن بدون اختلال، همگی موارد گفته شده یک جمع بندی کلی از کارهایی است که یو پی اس ها قادر به انجام دادن آن می باشند. در ادامه با یو پی اس مدل اروس آشنا خواهیم شد.

قطعات یو پی اس اروس

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس نکرون

AROSیو پی اس

همان طور که در بخش های قبلی نیز با اهمیت یو پی اس ها در موقعیت های مختلف آشنا شدید، این تجهیزات در برندها و تحت عناوین مختلف به همراه کاربردهای متنوع طراحی و ساخته شده اند که از مطرح ترین آن ها برند اروس است. شرکت اروس که اکنون در کشور ایتالیا و در دو مرکز تولید و طراحی مشغول به عرضه یو پی اس ها است در حدود ۲۵ الی ۳۰ سال است که بخشی از تمرکز خود را روی منابع انرژی بدون وقفه اختصاص داده اند که نتایج خوبی را رقم زد و همین امر باعث شد که در ادامه فعالیت شرکت اروس بر روی یو پی اس های برند خود بیشتر شد که در آخر باعث شد الان در بازار مصرف یو پی اس های اروس را در مقدار آمپراژ ها و ظرفیت های مختلف مشاهده کنیم.

یو پی اس مدل اروس

AROS کاربرد یو پی اس

یو پی اس های اروس نسبت به ظرفیت و مقدار توان خروجی که دارند، کاربری متفاوتی دارند ولی اگر بخواهیم تمامی آنها را برای شما بیان کنیم باید گفت که از یو پی اس های اروس می توان در سطح ولتاژهای زیاد در صنعت برای تامین توان الکتریکی دستگاه ها و تجهیزات استفاده کرد، برای مصرف های خانگی که می تواند با چند خروجی توان مورد نیاز سیستم های خانگی را تامین نماید، در قسمت های تجاری و اداری که بیشتر در بانک ها، صرافی ها، مراکز تبادل ارز و بسیاری موارد دیگر استفاده می شود. همچنین مهمترین قسمتی که از این نوع یو پی اس ها استفاده می شود، قسمت سیستم های کنترل ترافیک و امنیتی سطح شهر است که با نصب بر روی دستگاه باعث می شود که حتی در زمان قطعی برق نیز دوربین ها و سایر تجهیزات به کار خود ادامه دهند.

ویژگی های یو پی اس اروس

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس هوگون

تعمیرات یو پی اس اروس

یو پی اس های برند اروس به دلیل استفاده از تجهیزات استاندارد با مقاومت بالا در شرایط خاص با ایراد و اشکالات روبه رو می شوند و طول عمر متوسط آنها را بین ۴ الی ۵ سال می توان در نظر گرفت ولی اگر شرایط نگهداری و رسیدگی به دستگاه مطلوب نباشد این طول عمر کاهش خواهد یافت. در هنگام بروز اشکال و ایراد در ساختار یو پی اس ها نیز می توان با شناسایی ایراد از اجزای آن اقدام به تعویض قطعه یو پی اس نمود. اما بهترین شیوه برای تعمیر و شناسایی اشکالات و ایرادات یو پی اس این است که با دفاتر خدمات پس از فروش مرتبط آن تماس ارتباط برقرار کنید تا با مراجعه کارشناسان و متخصصان مشکل به صورت دقیق و با هزینه حداقل رفع شود.

کلام آخر

یو پی اس های برند اروس از قدیمی ترین و بهترین منبع تغذیه های بدون وقفه می باشند که به دلیل دامنه ولتاژی بالا می توان در بسیاری از حوزه ها از آنها استفاده کرد. در آخر اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *