یو پی اس مناسب برای دستگاه آنالایزر گاز خون

یو پی اس مناسب برای دستگاه آنالایزر گاز خون

Back1
ب

از زبان تسلا یو پی اس :UPS  که مخفف عبارت Uninterruptible power supply می باشد ؛ به معنی منبع تغذيه بدون وقفه می باشد. این وسیله منبع تغذیه الکترونیکی است که مهم ترین وظیفه آن ، فراهم کردن توان مورد احتیاج بار مصرفی ، آن هم به شکل بی وقفه است . این سیستم ، میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده قرار می گیرد و افزون بر تثبیت نمودن و تنظیم کردن برق شبکه ،  از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به درون تجهیزات حساس مصرف کننده ، جلوگیری به عمل می آورد.

به علاوه اینکه یو پی اس ها به عنوان منابع توان بدون وقفه ، به کمک انرژی ذخیره شده در باتری خود ، برق مورد احتیاج تجهیزات مصرف کننده را فراهم می کند . در واقع بهره گیری از یک انرژی پشتیبان به مانند سیستم تامین انرژی بدون وقفه ، کاربران را توانا می سازد که از اکثر مشکلات بوجود آمده از برق شهر ، ایمن باشند.

در زمان های گذشته  یوپی اس ها با عنوان  سیستمی گران قیمت به حساب می آمدند ؛ اما امروزه با توجه به گران قیمت بودن تجهیزات از لحاظ سخت افزاری و همچنین اطلاعات و داده های آن ها ، هزینه خریداری یک دستگاه یوپی اس ، کاملا مقرون به صرفه است .

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های فتومتر

همانطور که خواندید ؛ مهم ترین وظیفه یک دستگاه یوپی اس،  مهیا نمودن منبع بدون وقفه انرژی برای تجهیزاتی می باشد که از آن ها محافطت می کند ؛ اما چطور ؟
دوشاخه وسیله برقی که به برق شهری و یا به کاهش دهنده تغییرات ولتاژی که به برق شهر متصل شده است ؛  وصل می شود ؛ تنها ازیک عدد منبع نیرو بهره می برد  ؛ بدین شکل در هنگامی که برق شهری قطع شود ؛ مصرف کننده بدنبال قطع شدن برق ،  سربعا خاموش می شود ؛

در این میان اما یک عدد  یو پی اس ، این معادله را با مهیا کردن دو منبع قدرت برای آن وسیله ، به هم می زند.
یوپی اس ها به نوعی طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی موجود باشد : نخستین آن ، منبع انرژی اولیه  با اسم اصلی برق شهر و دومی هم منبعی که به موقع قطع شدن منبع اول ، به مدار وارد می شود که به این منبع ثانویه ، باتری نیز گفته می شود.

 

یو پی اس برای آنالایزر گاز خون

بر حسب نوع یو پی اس ، برخی مواقع ، سوییچی به منظور کنترل کردن این امر که کدام یک از منابع نیرو درهر موقع مورد استفاده قرارمی گیرند ؛ نهاده شده است. البته برق شهر، به شکل متناوب است و تجهیزات کاربران ازبرق متناوب بهره می برد .  همه باتری ها ، برق مستقیم تولید می نمایند ؛ به همین دلیل بخشی از یوپی اس به عنوان شارژر ، عمل تبدیل کردن انرژی متناوب به مستقیم با هدف شارژ کردن باتری ها را بر عهده دارد.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های الکتروکوتر

افزون بر این ، بخشی دیگر با نام inverter نیز با هدف تبدیل کردن انرژی مستقیم ذخیره شده در باتری به برق متناوب ، با هدف راه اندازی دستگاه های کاربران ، در تمامی یو پی اس ها ، جای داده شده است ؛ لذا می توان از باتری ، شارژر و اینورتر ، به عنوان مهم ترین بخش های یک دستگاه یو پی اس نام برد .
Ups ها دارای انواع مختلف و اندازه های متفاوتی اند. واحد اندازه گیری این سیستم ها ، توان یا همان VA  (ولتاژ ضرب در جریان خروجی ) است . هر چقدر که اینورتر یک دستگاه یوپی اس ، قوی تر باشد ؛ توان و قدرت این سیستم ، زیاد تر خواهد بود  .

یوپی اس های گوناگون ، ویژگی های مختلفی به مانند آلارم های هشدار در موقع بروز خطا و یا اضافه بار ، نرم افزار کنترل کردن کامپیوتر بع هدف ذخیره سازی اطلاعات و خاموش کردن کامپیوتر و سایر امکانات است.

از متداول ترین حوزه های مصرفی این سیستم ها ، حوزه پزشکی و تجهیزات بیمارستانی امی باشد . از اصلی ترین این تجهیزات و ابزار آلات ، دستگاه آنالیزر گاز خون است.

معرفی دستگاه آنالایزر گاز خون

آنالایزور گاز خون ابزاری به منظور اندازه گیری فشار اکسیژندی اکسید کربنمنوکسید کربن و نیتروژن در خون ، بهره برده می شود.
آنالایزورهای گازهای خونی از زمان اختراع آنان در سال ۱۹۵۷، حوزه پزشکی و مراقبت نمودن از بیمار را متحول ساخته اند. در دهه ۱۹۶۰ این دستگاه ها تقریبا به شکل بین المللی مورد استفاده قرار گرفتند. تست گازهای خون، مشخص می‌ نماید که آیا بیمار در خون خود به اندازه کافی ، دارای اکسیژن می باشد یا خیر و آیا pH خون ، به شکل متعادلی قرار دارد. این تست ها pH خون، (۲pOمقدار اکسیژن نامحلول در خون،  ( ۲pCO مقدار دی‌اکسیدکربن حل نشده در خون و پارامترهای دیگری همچون اشباع ۲O و ۳HCO  را تعیین می نمایند.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

یو پی اس مناسب برای دستگاه انالایزر گاز خون

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *