cover
ب

قطع برق یک اتفاق رایج در بسیاری از نقاط جهان است و می تواند منجر به اختلالات قابل توجهی در زندگی روزمره ما شود. از ناراحتی گرفته تا خسارات مالی، قطعی برق می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد. در این زمینه، داشتن یک منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) برای خانه شما می تواند یک سرمایه گذاری ارزشمند باشد.

یک یو پی اس در صورت قطع برق، برق پشتیبان را برای لوازم خانگی شما فراهم می کند و اطمینان حاصل می کند که دستگاه های شما تا زمان برقراری مجدد برق کار می کنند. با این حال، با وجود انواع مختلف و برندهای مختلف یو پی اس در بازار، انتخاب بهترین یو پی اس برای مصارف خانگی می تواند کار دلهره آور باشد.

در این مقاله از تسلا یو پی اس ، مروری بر فاکتورهای کلیدی که باید هنگام انتخاب یک یو پی اس برای مصارف خانگی در نظر بگیرید، و همچنین برخی از مدل های برتر موجود در بازار را ارائه خواهیم کرد.

دستگاه های UPS خانگی

یو پی اس ها خانگی این روز ها جزو پر طرفدار ترین یو پی اس ها هستند که بیشتر مردم با هدف مصارف خانگی و کوچک از آنان استفاده می کنند. نوسانات و قطع شدگی برق شهر موجب اختلال زیادی در کار افراد می شود ؛ به علاوه اینکه موجب آسیب رسیدن به لوازم الکتریکی و الکترونیکی می گردد.

بهترین یو پی اس برای استفاده خانگی چیست؟

نحوه کار سیستم یو پی اس های خانگی چگونه می باشد ؟

برق مصرفی منازل یا همان برق شهری ، نوسانات زیادی دارد که در مواقعی قادر است تا به مصرف کننده ها آسیب جدی وارد کند. مصرف کننده های خانگی همچون یخچال ، تلویزیون ، کولر ، ماشین لباسشویی و …  حساسیت زیادی به نوسانات برق دارند و پس از مدتی دچار مشکل می گردند که راه حل این مشکل ، بهره گیری از محافظ برق است.

یو پی اس ها در اصل سیستم هایی اند که در هنگام قطعی برق شهری و یا در موقع افت ولتاژ، به شکل خودکار جریان برق ذخیره گشته در باتری یوپی اس ها را به تجهیزات می فرستد.  بیشتر از نصف یو پی اس ها به منظور مصارف خانگی و اداری تولید می گردد و عموما تا حدود ۵۰۰۰ آمپر می باشد.

یو پی اس های خانگی چه وظایفی بر عهده دارند؟

همانگونه که گفته شد ؛ یوپی اس ها در موقع وجود داشت برق شهر ، وظیفه اصلاح کردن ولتاژ و حذف نمودن نویز و نوسانات برق شهر را بر عهده داشته و از دستگاههای خانگی در مقابل مشکلات برقی محافظت می کنند و در موقع قطعی برق شهری نیز خلاء حاصله از نبود برق را جبران می کنند .

UPS در حقیقت برق ورودی را در باتری خود ذخیره می نماید و حتی در زمان های قطعی برق بلافاصله در فاصله کمتر از میلی ثانیه ، برق موجود در باتری خود را وارد مدار می نماید. از زاویه ای دیگر امکان مدیریت کردن مصرف برق خانوار نیز از موارد قابل توجه می باشد که با یو پی اس ، قابل کنترل می باشد ؛ بدین شکل که در موقع افت مصرف برق باتری یو پی اس تامین می گردد و در هنگام پیک مصرف نیز از باتری یو پی اس با هدف یرق رسانی بهره برده می شود.

لزوم خریداری و بهره گیری از یو پی اس خانگی

دستگاه های الکترونیکی موجود در منازل که روزانه به منظور برقراری ارتباط ، امنیت ، سرگرمی و… استفاده می شوند ؛ در معرض خطر آسیب و خرابی حاصله از قطعی برق ، نوسانات ولتاژ و یا دیگر اختلالات برق می باشند . از دستگاه ها و تجهیزاتی که در منازل به یو پی اس محتاج اند می توان به موارد زیر اشاره نمود :

بهترین یو پی اس برای استفاده خانگی چیست؟

تجهیزات شبکه بی سیم همچون روتر، مودم

مزایای خریداری یو پی اس های خانگی

این روز ها یو پی اس ها در تمام زمینه های کاری مشاهده می گردند و در همه کاربردها هکچون یو پی اس خانگی ، اداری و سازمانی قابل مشاهده می باشند. اکثر از یو پی اس ها سالانه تنها با هدف مصارف خانگی و شخصی مورد خریداری واقع می شوند ؛ که این نیز به موجب مزایای بسیار یو پی اس در خانه ها می باشد.

وجود داشتن یک یو پی اس در خانه بتعث حفاظت وسایل اکثرا گران بها خانگی همچون سیستم تصویری و… در مقابل نوسانات برق می شود ؛ بدین ترتیب عمر وسایل خانگی زیاد می یابد ؛ چراکه ارزش اکثر لوازم خانگی در یک خانه معمولی بالغ بر ۲۰ میلیون تومان می باشد.

از سوی دیگر همانگونه که اشاره شد ؛  امکان مدیریت کردن مصرف برق خانوار نیز امری است مهم ؛ بدین ترتیب با بهره گیری از یو پی اس ها می توانید این اطمینان را در خود حاصل کنید که مهمترین دستگاه های الکترونیکی تان درامنیت کامل خواهند بود.

توان UPS های خانگی

توان های یو پی اس های مخصوص مصارف خانگی کم می باشند و به همان نسبت نیز دارای قیمت پایینی اند. این نوع یو پی اس ها غالبا ۱  و ۲  و kva3 و نیز v500  هستند ؛ بدین ترتیب شما با پرداخت قیمتی بسیار کمتر نسبت به قیمت وسایل و تجهیزات خانگی خود قادرید تا یک یو پی اس مناسب با طول عمر بالا تهیه کنید.

بهترین یو پی اس برای استفاده خانگی چیست؟

در اصل یو پی اس های خانگی عموما مابین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ولت آمپر دارای توان می باشند و بعضی از انواع بسیار کوچک آن نیز کمتر از ۱۰۰۰ ولت آمپر توان دارا می باشند . عموما  با بهره گیری از یک یو پی اس حدود ۱۰۰۰ ولت آمپر از نوع با مدار آنلاین می توانید تمام نیازهای خانه را برای مدت ۲ الی ۴ ساعت تامین نمایید.

البته قیمت این نوع یو پی اس های خانگی نیز بر حسب توان یو پی اس و مدت زمان ذخیره ، متفاوت است. عموما کوچکترین یو پی اس ۱۲ ولتی با قیمت کمتر از ۱۰۰ هزار تومان ، جریانی به میزان ۷/۵ ولت آمپر ساعت را تامین می نماید و بر این اساس نیز در حدود ۲ الی ۳ ساعت برق را ذخیره می نماید.

لازم به ذکر است که UPS هایی با قیمت های بیشتر از ۱ میلیون تومان نیز موجود اند که در واقع انواع یو پی اس های تک فاز و انواع مختلف برند های ایرانی و خارجی در این دامنه قرار می گیرند.

بهترین یو پی اس های ( UPS ) خانگی چیست؟

از آنجایی که انواع مختلفی از یو پی اس در بازار موجود است، انتخاب بهترین یو پی اس خانگی می تواند چالش برانگیز باشد. مهم است که عواملی مانند اندازه و قدرت مورد نیاز خانه خود و همچنین ویژگی ها و قابلیت های خاص یو پی اس را در نظر بگیرید. در اینجا برخی از بهترین گزینه های UPS خانگی موجود در بازار آورده شده است:

  • APC Back-UPS Pro

APC Back-UPS Pro یک انتخاب محبوب برای مصارف خانگی است، با طیف وسیعی از مدل‌های موجود متناسب با نیازهای مختلف برق. Back-UPS Pro برای تامین برق پشتیبان قابل اعتماد در هنگام قطع برق طراحی شده است، همراه با مزیت اضافی محافظت در برابر نوسانات و پشتیبان گیری باتری برای دستگاه های متصل.

  • یو پی اس LCD هوشمند CyberPower CP1500AVRLCD

CyberPower CP1500AVRLCD یکی دیگر از گزینه های برتر یو پی اس خانگی است که برای محافظت از وسایل الکترونیکی خانگی و رایانه ها در برابر قطع برق، نوسانات برق و سایر اختلالات الکتریکی طراحی شده است. این مدل شامل یک صفحه نمایش LCD برای به روز رسانی وضعیت بلادرنگ و همچنین انواع گزینه های اتصال برای دستگاه های مختلف است.

  • Tripp Lite SMART1500LCDT

Tripp Lite SMART1500LCDT یک UPS تعاملی خطی است که برق پشتیبان را در هنگام قطع برق و همچنین محافظت در برابر نوسانات و پشتیبان‌گیری باتری دستگاه‌های متصل را فراهم می‌کند. این مدل شامل انواع ویژگی های مفید مانند تنظیم خودکار ولتاژ و گزینه مدیریت از راه دور است. برای اطلاع تخصصی تر از کاربرد یو پی اس های خانگی می توانید مقاله یو پی اس و برق اضطراری خانگی را مطالعه نمایید.

بهترین یو پی اس برای استفاده خانگی چیست؟

  • یو پی اس Eaton 5SC

یو پی اس Eaton 5SC یک یو پی اس جمع و جور و قابل اعتماد است که برای استفاده در انواع تنظیمات خانه ایده آل است. این مدل برق پشتیبان را در هنگام قطع برق و همچنین محافظت در برابر نوسانات و سایر مسائل مربوط به برق را فراهم می کند. ۵SC همچنین به گونه ای طراحی شده است که نصب و استفاده آسانی داشته باشد، با صفحه نمایش LCD ساده و رابط بصری.

  • Tripp Lite INTERNET750U

Tripp Lite INTERNET750U یک گزینه مقرون به صرفه برای مصارف خانگی است که برای محافظت اولیه از برق و پشتیبان گیری باتری در هنگام قطع برق طراحی شده است. اگرچه ممکن است تمام زنگ‌ها و سوت‌های برخی از مدل‌های رده بالا را نداشته باشد، INTERNET750U یک انتخاب محکم برای کسانی است که بودجه کمی دارند یا نیازهای حفاظتی ساده‌تری دارند.

نتیجه گیری

هنگامی که نوبت به انتخاب بهترین یو پی اس خانگی می رسد، مهم است که نیازهای برق خاص خود و ویژگی هایی را که برای شما اهمیت دارد در نظر بگیرید. خواه در هنگام قطع برق، حفاظت از نوسانات، گزینه های مدیریت از راه دور یا موارد دیگر، برق پشتیبان را در اولویت قرار دهید، یک مدل UPS وجود دارد که می تواند نیازهای شما را برآورده کند. با صرف زمان برای تحقیق و مقایسه گزینه‌های مختلف، می‌توانید بهترین یو پی‌اس خانگی را برای ایمن نگه‌داشتن وسایل الکترونیکی و دستگاه‌های خود در همه حال پیدا کنید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *