Back1
ب

لازم به ذکر است که یک باطری نو و کاملا سالم ، خروجی شدت جریانی در حدود ۵۰ الی ۷۰ آمپر را قادر است تولید کند.

هنگامی که این مقدار آمپر به استارتر موتور خودرو وارد می ‌گردد ؛  پیشرانه به سرعت و آسانی روشن می شود ؛ اما هنگامی که عمر مفید باطری به پایان رسد ؛ میل لنگ دیگر نخواهد چرخید و این ، نشان گر پایان عمر باتری اتومبیل شما می باشد.

یک باتری معمولی میان ۳ تا ۵ سال عمر می نماید ؛  اما برای احتیاط ، توصیه می گردد که بعد از گذشت از ۴ سال ، حتی در صورت استارت خوردن روزانه و طبیعی ، آن را تعویض نمایید تا از آسیب های احتمالی پیش گیری شود.

تفاوت‌ های میان باتری‌ های نوع اسیدی و نوع خشک

در ارتباط با باتری های اصطلاحا معمولی (اسیدی) توصیه می شود هر چند هفته یکبار میزان آب باتری را چک نموده و نسبت به تنظیم آن به وسیله آب مقطر اقدام نمایید.

در باتری های به اصطلاح خشک ، نیاز کمتری به مراقبت دائمی وجود دارد و رنگ نشانگر نصب شده بر روی باتری قادر است تا وضعیت باتری را با دقت به نسبت خوبی نشان بدهد ؛ اما مشکل این باتری ها این می باشد که متاسفانه به صورت ناگهانی از کار می افتند و ممکن می باشد تا شما را در وضعیت نامناسبی قرار دهند .

با این حال اما باتری های اسیدی ، این گونه نمی باشند و به صورت تدریجی تضعیف می گردند ؛ لذا راننده قادر است تا از روی ضعیف گشتن استارت خودرو خود ، پایان یافتن عمر باتری را پیش بینی بکند و نسبت به تعویض ان اقدام نماید .

لذا باتری های اسیدی به نگهداری بیشتری محتاج اند اما کمتر ممکن می باشد تا شما را شوکه نمایند و از سوی دیگر ارزان قیمت تر می باشند ؛  از این رو چنانچه اهل گذر به مناطق دور افتاده هستید و با شانس در راه ماندن مواجه اید ؛ توصیه می شود یا نسبت به تعویض زود هنگام باتری خشک اقدام کنید و یا از باتری های اسیدی بهره ببرید.

همچنین بخوانید : یو پی اس برای دستگاه فلیم فتومتر

محصولات شرکت صباباطری

از محصولات با کیفیت صبا باتری به نام باطری واریان صبا باطری با یکسال گارانتی با عنوان پرفروش ترین و مقرون به صرفه ترین باتری ایرانی در حال رقابت با بازار جهانی است. باتری های واریان صبا باتری به شکل وکیوم به همراه کارت گارانتی در درون وکیوم به خریدار تحویل داده می شود.

باتری ۵۵ آمپر صبا ، باتری۶۰ آمپر صبا ، باتری ۶۶ آمپر صبا و باتری ۷۴ آمپر صبا از پرفروشترین باتری های شرکت صبا باتری محسوب می شوند . فناوری استفاده شده درباتری های صبا از نوع اکسپند است.

معرفی نمودن شرکت سپاهان باطری

مجتمع صنعتي سپاهان باطري (سهامي خاص) در حوزه تامين و بوجود آوردن كارخانه هاي تهيه و توليد انواع صفحات ، تجهيزات ،لوازم ،قالب بدنه و اتصالات انواع باطري ، مواد شيميائي مجاز، پاك كننده و شوينده و انواع آب مقطر و اسيد باطري و انجام تمام امور بازرگاني و توليدي فعالیت می کند.

لازم به ذکر است که اصلی ترین محل کارخانه این شرکت در اصفهان و در شهرک صنعتی اشترجان واقع گشته است . در عین حال این شرکت با دارا بودن بیشتر از ۲۵ دفتر استانی فروش و ۱۰۰۰ نماینده خدمات بعد از فروش و نیز بیشتر از ۴۰۰۰ عامل توزیع ،  در حال عرضه نمودن محصولات خود در سرتاسر کشور ایران است .

این شرکت ، گواهی نامه های بین المللی ISO 18000 و ISO 14000 و ISO TS و استاندارد ملی ایران را دارا  است ؛ به علاوه اینکه موفق به اخذ صنعت سبز از سازمان محیط زیست شد. از تولیدات این مجموعه ،  انواع باطری های خودرو با آمپراژهای گوناگون است.

باتری صبا یا سپاهان ؟ کدام یک بهتر است

مزایای بهره گیری از باطری های سپاهان‌ باطری

باطری های غیر سیلد : دارای  قدرت استارت بالا در دماهای پایین ، بهره گیری از صفحات کلسیم تولید شده با فناوری Expanded Metal ، دشارژ خودکار بسیار کم ، احتیاج به نگهداری بسیار پایین ، طرح بهینه درب و درپوش به منظور جلوگیری از خروج الکترولیت .

باطری های  سیلد :  دارای قدرت استارت بالا در دماهای پایین ، بهره گیری از فیلتر ضد انفجار، بهره گیری از چشمی به منظور تعیین مقدار شارژ و سطح الکترولیت ، دشارژ خودکار بسیار ناچیز ، بدون احتیاج به نگهداری (MF)

همچنین بخوانید :یو پی اس مناسب برای دستگاه های انکوباتور کشت باکتری شناسی

هر دو نوع باطری های فوق ،  خصوصیات مشترکی نیز دارند که عبارتند از : قابلیت حمل و نصب سهل با بهره گیری از دسته، بهره گیری از عایق الکتریکی با راندمان و طول عمر بالا، بهره گیری از بوشهای با فناوری فورج سرد به منظور ظاهر بهتر قطب ، خوردگی پایین تر قطب و اتصالات ، پایداری ابعادی بالاتر

برند های مختلف سپاهان باتری

برند های مختلف سپاهان باتری

باتری های سپاهان را می توان به جرات یکی از بهترین و معتبر ترین باتری های ماشین های سواری و سبک، و همچنین ماشین های سنگین مانند ۱۸ چرخ و کامیون، در ایران دانست. کیفیت و اعتبار باتری های تولید شده در شرکت سپاهان، بسیار بالا است و قیمت و هزینه آن با دیگر باتری ها در حال رقابت است.

سپاهان باتری یکی از محصولات تولیدی داخلی و ایرانی است که به راحتی پا به پای محصولات خارجی و باتری های ساخت کشور های پیشرفته،گام برمی دارد تا بتواند استاندارد های جهانی یک باتری کاملا با کیفیت و قدرت مند  را در سطح بالا تولید کند.

باتری های تولیدی در شرکت سپاهان از مزایا و ویژگی های فوق العاده ای برخوردار است که نمونه بارز آن، گارانتی معتبر باتری های سپاهان به حساب می آید، که این مورد باعث افزایش اطمینان مشتریانی که قصد خرید باتری را دارند، می شود.

در بخش های قبلی در رابطه با باتری های اتمی سیلد یا خشک که در ایران تولید شده اند، مطلب مختصری را شرح داده ایم که این باتری ها را در برند های مختلفی شرکت سپاهان تولید می کند.

نمونه ای از باتری های تولید شده در برند های مختلف از شرکت بزرگ سپاهان باتری عبارت است از:

 • باتری های اتمیک سپاهان
 • باتری های اوربیتال وان
 • باتری های اوربیتال سیلور سپاهان
 • باتری های سوزوکی

در رابطه با برند های بالا، لازم است توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم تا در انتخاب باتری مناسب، بهترین را برگزینید.

در رابطه با خرید از تسلا یو پی اس بیشتر بدانید: تعمیرات یو پی اس صبا باتری و تعویض یا تعمیر باتری های یو پی اس

باتری های اتمیک سپاهان

باتری های اتمیک سپاهان یکی از بهترین باتری هایی است که نام کامل آن اتمیک توربو یا Atomic Turbo است که از ویژگی های فوق العاده ای برخوردار است که باعث شده از باقی باتری ها تمایز پیدا کند.

نمونه ای از این ویژگی ها عبارت است از:

 • این باتری منحصر به فرد در گروهی از باتری های گروه سیلد (اتمی) قرار دارد، و از آنجایی که باتری های اتمی نیاز به مراقبت و نگهداری ندارند، مزیت بسیار خوبی نسبت به باقی باتری های اسیدی دارند.
 • قدرت های مختلف جریان الکتریسیته تولیدی این برند، باعث شده که استفاده کننده از آن بتواند در هر آمپراژ و صاحب هر خودرویی که باشد، از این برند باتری استفاده کند.
 • این باتری با توجه به ساختاری که دارد، از کیفیت و طول عمر بالایی نسبت به باقی باطری ها، برخوردار است که این مزیت، این برند را در میان دیگر برند ها متمایز می کند.
 • باتری های اتمیک سپاهان دارای فیلتر هایی هستند که باعث ضد انفجار شدن آن ها می شود.
 • کم تر شدن شارژ این باتری ها به صورت اتفاقی و خود به خود، بسیار کم پیش می آید.
 • این باتری منحصر به فرد دارای قدرت بالای استارت زنی موتور در دمای پایین و غیر معمولی است.
 • باتری سپاهان اتمیک جزوی از تجهیزاتی است که از باطری های کره ای طول عمر بیشتری دارد.
 • این باتری به قدری با کیفیت است که نمونه ای از محصولات صادراتی به کشور های دیگر است.

باتری اوربیتال وان

باتری های اوربیتال وان محصول شرکت سپاهان باتری است که توانسته با کیفیتی مرغوب، موقعیت مناسبی را میان کاربران ثبت کرده استع.

برند اوربیتال سپاهان دارای کامل ترین محصول در میان باتری های خودرویی است، این باتری های منحصر به فرد ، به لحاظ شاخص های تولیدی و همچنین فاکتور های کیفی در رتبه برتر و اول باتری های ایرانی قرار گرفته است. با خرید باتری اوربیتال قدرت و انرژی استارت خودرو شما تضمین می شود.

باتری های اوربیتال وان از نوع باتری های اتمی است و همانطور که گفتیم باتری های اتمی نیازی به نگهداری خاصی از طرف مصرف کننده و یا خریدار ندارد.

این برند از باتری های اوربیتال به دلیل استفاده از شبکه ها کلسیمی با کیفیت، از طول عمر بالایی برخوردار است.

باتری اوربیتال سیلور

این باتری محصولی از شرکت سپاهان باطری است که طبق استاندارد های بین المللی با کیفیتی عالی تولید و به بازار های سراسر کشور عرضه می شود. در صفحات باتری اوربیتال سیلور آلیاژهای نقره ای استفاده شده است که باعث می شود دمای داخلی باتری، بالا نرود و در نهایت با این کار، طول عمر محصول افزایش یابد.

باتری های اوربیتال سیلور از نوع باتری های اتمی است که نیازی به نگهداری ویژه ای از طرف مصرف کننده یا خریدار نداشته باشد. این مدل از باتری ها به دلیل استفاده از شبکه های کلسیمی با کیفیت، از طول عمر بالایی نسبت به باقی برند ها برخوردار است.

باتری های سوزوکی سپاهان

این مدل از باتری ها توسط نوآوران ایرانی در شرکت سپاهان تولید می شوند که در نوع سیلد اسید با کیفیت فوق العاده به دست ایرانیان می رسد. کارخانه سپاهان باتری، تنها کارخانه ای است که تولید باتری های ایرانی را به سطحی از پیشرفت رسانده است که موفق به کسب مدرک لایسنس ژاپن شده است.

این باتری های برند سپاهان دارای طول عمر سه سال است که باید نگهداری های ویژه ای از آن بکنند و در نهایت شاهد بهترین عملکرد از باتری بخواهند بود. این باتری با تکنولوژی های جدید، تولید می شود که ریزش سر به صفحات آن به حداقل می رسد.

با توجه به سطح کیفیت، روش نگهداری باتری آسان و طول عمری که باتری های سوزوکی سپاهان دارد، می تواند بهترین و مناسب ترین انتخاب برای باتری خودرو شما باشد.

در رابطه با یو پی اس و استابلایزر ها بیشتر بخوانید: تفاوت یو پی اس و استابلایزر و انواع استابلایزر و ویژگی آن ها

مقایسه نمودن این دو محصول 

هر دو محصول ، دارای کیفیت بسیار خوبی می باشند و با نمونه ‌های خارجی ، به خوبی رقابت می نمایند. با این وجود ،  هر چند قیمت باطری‌های صباباطری در مقایسه با سپاهان باطری ، پایین ‌تر است ؛  اما با این وجود بعضی از کارشناسان بر این باور می باشند که ماندگاری صباباطری و کیفیت آن علی الخصوص برای بعضی خودروهای پرکاربرد تر ،  مناسب ‌تر می باشد.

صبا باتری هم اکنون دارای کیفیت بسیار زیادی نسبت به قبل دارد.

در حقیقت می توان با خیال راحت نسبت به انتخاب این باتری اقدام کرد. صبا باطری با استفاده کردن از بالاترین توان فنی : ماشين آلات و تجهیزات پیشرفته و استفاده کردن از مهندسین و کارشناسان مجرب تولیدات خود را منطبق بر استانداردهای جهانی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می کند ؛ برای مثال بعضی از کارشناسان برای انواع تاکسی های داخل شهری باتوجه به قیمت مناسب و کیفیت مناسب باتری صبا و باتری واریان را پیشنهاد داده اند. عموما باتری تاکسی های شهری بیشتر از یک سال عمر نمی کنند. علت این موضوع ، گرمای بیش از اندازه موتور این ماشین ها در فصل گرما و استارت زدن بیش از اندازه در مقایسه با دیگر خودرو های شخصی می باشند.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

باتری صبا یا سپاهان ؟ کدام یک بهتر است

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

دیدگاه ها

 • رضا 25 آگوست 22 :: 10:42 ق.ظ
  3 1

  سلام
  باتری ۶۰ آمپر پریمیوم سپاهان گرفتم برای ال ۹۰ و ۱۴ ماه بیشتر کار نکرد و به ماشینم و ضبط صدمه زد. در صورتیکه باتری قبلیم اوربیتال معمولی بود و ۳ سال کار کرد (تولید سال ۹۷). هنگام تعویض در نمایندگی متوجه شدم مرجوعی این باتری بالاست. ۱۵۰ بابت تعویض گرفتند و گفتند گارانتی باتری جدید همون مدت باتری قبلیه یعنی ۴ ماه !!!!!
  خود سپاهان میدونه چه جنس بنجولی ساخته ولی دلیل این که این طوری تبلیغشو می کنه نمیدونم!!!!!! احتمالا از آسیب زدن به ماشین مردم لذت میبرن و طبق معمول دروغ و دزدی در وجود همه نهادینه شده … خواستم بگم این محصولو نخرین که مثل من آسیب ببینید.
  الان مطابق تحقیق و نظر سنجی ای که کردم کیفیت تمام باتریهای سپاهان به شدت پایین اومده و توی ایرانیها ظاهرا فعلا برنا باتری از همه بهتره

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *