یو پی اس برای دستگاه فلیم فتومتر

Back1
ب

به نقل از تسلا یو پی اس :

یوپی‌اس یا منبع تغذیهٔ بدون وقفه به انگلیسیUninterruptible power supply  یا UPS) ) ، وسیله ‌ای می باشد که در کنار وسیله برقی و یا داخل جعبه رایانه نصب می‌شود و موقع قطع شدن و یا بوجود آمدن  تغییرات شدید در ولتاژ ورودی ، امکان ادامهٔ کار در حالت عادی را برای مصرف‌ کننده مهیا می ‌کند. اصلی ترین وظایف یو پی اس:

  • فراهم کردن توان الکتریکی بدون وقفه
  • مانع شدن از اختلالات و نوسان برق
  • ثابت نگه داری سطح ولتاژ و فرکانس

به هنگامی که برق دچار نوسانات ناگهانی می‌شود ؛ سیستم UPS موجب جلوگیری از آسیب دیدن سیستم ‌های الکترونیکی می‌شود و در برابر تغییر ولتاژ و قطعی برق ، از آنان محافظت می نماید. اصلی ترین هدف یک دستگاه یو پی اس ، مهیا کردن یک منبع بی وقفه انرژی برای تجهیزاتی می باشد که از آن محافظت می ‌کند.

یوپی‌اس‌ های کوچک عموما در داخل خود ، یک باتری دارند که موقع وجود برق در حالت عادی ، آن را شارژ می نمایند. به هنگام قطعی برق و یا افت ولتاژ و زمانی که ولتاژ ، از یک مقدار مشخص کمتر بشود ؛ یوپی‌اس به صورت خودکار واحد منبع تغذیه را از برق شهری به باتری موجود در داخل خود تغییر می‌دهد ؛ این کار در مدت زمانی حدود یک یا ۲ میلی ‌ثانیه صورت می گیرد ؛ لذا رایانه متوجه قطعی جریان الکتریکی نشده و به کار خود ادامه می‌دهد.

اجزای داخی یوپی اس :

۱) اینورتر:  اکثر مصرف‌کننده‌ها از جریان برق شهری تغذیه می‌ کنند. در موقع قطعی شبکه برق ، ضروری است تا توان الکتریکی ذخیره شده در باتری به جریان متناوب تبدیل بشود و به مصرف برسد ؛ این کار در یو پی اس ها ، بر عهده قسمتی به نام اینورتر است.

۲) باتری و شارژر باتری:  پس از بهره گیری از توان الکتریکی باتری در هنگام قطعی برق ، ذخیره باتری احتیاج به شارژ مجدد دارد. شارژ مجدد باتری بواسطه مدار شارژ یو پی اس در هنگام اتصال مجدد شبکه برق انجام می ‌شود. باتری یو پی اس ها از نوع سیلد اسید و نیکل کادمیوم می باشد.

یوپی‌اس‌ها را از لحاظ عملکرد داخلی غالباً در سه دسته تقسیم‌بندی می‌کنند :

  1. با عملکرد کشیک انفعالی یا همان آفلاین
  2. با تبدیل دوطرفهیا همان آنلاین
  3. در تعامل با خط یا همان لاین اینتراکتیو

همچنین بخوانید : یو پی اس برای اکو کاردیو گراف بیمارستانی

آماده به کار یا آفلاین

این نوع از یو پی ‌اس ‌ها در حالت عادی ، از برق شهر بهره می برند اما به محض قطعی برق ، یو پی ‌اس وارد مدار می شود و برق باطری را به برق مورد احتیاج مصرف‌ کننده ‌ها تبدیل می نماید

این نوع یو پی سا ها فقط ویژگی‌های پایه‌ای را ارائه می‌دهد ؛ همچون حفاظت نمودن از مصرف‌کننده در برابر ولتاژهای بسیار زیاد ناخواستهٔ ورودی و شارژ باتری‌ها. این نوع  یو پی ‌اس ‌ها فقط در هنگام قطعی برق و به عنوان منابع جایگزین فعال می‌شوند ؛ لذا به آنان یوپی‌اس با عملکرد کشیک انفعالی نیز می‌گویند.

برخط یا آنلاین

این مدل یو پی اس ، در حقیقت نسخه کامل شده مدل آفلاین می باشد که افزون بر زمان قطع برق ، در صورت نوسان برق نیز انرژی الکتریکی مورد احتیاج مصرف‌کننده را از راه باتری‌ها تأمین خواهد کرد.

در تعامل با خط یا لاین اینتراکتیو

این نوع یو پی اس ها در شرایط عادی قادرند تا ولتاژ خروجی را به واسطه یک ترانسفورماتور تثبیت نمایند. در شرایط طبیعی ، فراهم کردن خروجی در این نوع از یو پی ‌اس‌ ها بعد از تصحیح ورودی (پاک‌سازی ورودی از انواع نویز و احیاناً تصحیح کردن سطح ولتاژ ورودی) صورت می گیرد. این نوع از یو پی ‌اس ‌ها ، دارای کیفیت و حساسیت بسیار بالایی می باشند و برای دستگاه ‌های بسیار حساس آزمایشگاهی، نظامی و… استفاده می شوند.

یو پی اس برای دستگاه فلیم فتومتر

به علاوه اینکه بازده این یو پی اس‌ ها در مقایسه با انواع یو پی اس به صورت قابل ملاحظه‌ای کمتر و مصرف درونی آنان بسته به انواع آن ، بین پنج تا ده برابر دیگر مدلها می باشد.

یو پی اس دارای کاربرد های بسیاری در حوزه های مختلف می باشد . از رایج ترین حوزه های کاربرد یو پی اس ها ، تجهیزات آزمایشگاهی است که از مهم ترین این تجهیزات ، دستگاه فلیم فتومتر می باشد.

معرفی دستگاه فلیم فتو متر

دستگاه فلیم فتومتر (flame photometer)، با هدف اندازه گیری غلظت سدیم ، لیتیم و پتاسیم خون و یا غلظت سدیم و پتاسیم ادرار طراحی و تولید شده است. این دستگاه ،  از لیتیم به عنوان مرجع درونی دستگاه بهره می برد تا افزون بر دستیابی به دقت بیشتر ، امکان جبران کردن تغییرات درونی خود دستگاه نیز وجود داشته باشد. این دستگاه به موقع اندازه گیری غلظت لیتیم در خون ، پتاسیم به عنوان مرجع درونی استفاده می شود.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های انکوباتور کشت باکتری شناسی

مراحل اجرای تنظیمات و کالیبراسیون دستگاه قبل از شروع به کار:

۱- اتصال درست دستگاه به سیستم برق
۲- اتصال درست دستگاه به سیستم گاز و تنظیم نمودن میزان گاز برای روشن شدن شعله
۳- اتصال درست کمپرسور به منظور تهیه هوای فشرده ، چون ضروری است تا هوای فشرده خاصی را به هنگام استفاده از دستگاه برای آن تنظیم نمود.
۴- روشن نمودن خود فلیم
۵- روشن نمودن سیستم کمپرسور به منظور ورود هوای فشرده به دستگاه
۶- باز کردن سیستم گاز
۷ – پس از رسیدن گاز به سیستم شمع ، به منظور تشکیل شعله ، شاسی جرقه زن را فشار می دهیم تا شعله ایجاد شود و پس از تثبیت شعله ، آنرا تنظیم می کنیم. ضروری است تا شعله ، آبی روشن و به صورت کله قندی باشد.
۸- پس از تثبیت شعله ، با تغییر دادن کلید سلکتوری سه وضعیتی لیتیم ، سدیم و پتاسیم ، کلید را بر روی یکی از سه فاکتور مربوط جای داده و استاندارد مورد نظر دستگاه را از راه نیدل(سوزن اتومایزر) به دستگاه ارائه می دهیم و رنگ شعله تغییر می یابد.

۹- در گام بعد ،  دتکتوری که در پشت فیلتر نوری دستگاه جای دارد ؛  مقدار جریان عبوری را سنس می کند و آن را به مدار دستگاه داده و بواسطه پروسسور پردازش می شود و بعد از تحلیلات مداری ، جواب نهایی بر روی نمایشگرLCD دستگاه نمایش داده می شود. حال چنانچه  مقدار استاندارد نمایش داده شده بر روی نمایشگر با مقدار استانداردی که بر روی شیشه مواد استاندارد حک شده ؛ یکسان باشد ؛ بدین معنی می باشد که دستگاه نقص فنی ندارد و کالیبره می باشد. پس از آن مجاز می باشیم که نمونه بیمار را به دستگاه بدهیم و بر حسب دستور پزشک ، فاکتور مربوطه را بررسی و جواب نهایی را از دستگاه دریافت نماییم و به سیستم درمانی ارسال کنیم.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

یو پی اس برای آنالایزر گاز خون

 

 

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *