Back1
ب

همانگونه که میدانید ؛ یو پی اس ، منبع تغذیه بی وقفه است. این ابزار الکترونیکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را در موقع قطع شدن برق تامین می نماید و در همین راستا ،  پس از برقراری مجدد جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را بر عهده دارد ؛ به علاوه اینکه ، این وسیله در تجهیزات حساس مصرف کننده ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات جلوگیری به عمل می آورد.

از جمله عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس

ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و نحوه کار یو پی اس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تنظیم کردن و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، با هدف فراهم کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه

مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته

همه این وارد در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی گردد.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکترونیکی عبارت می باشند از:

یو پی اس آفلاین یا Off line UPS

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

این نوع از یو پی اس ها ، در موقع قطع شدن جریان برق ، در مدار فعال می گردند.

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این است که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کند . لذا معمولا خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها تامین می شود.

یو پی اس برای دستگاه فلیم فتومتر

همچنین بخوانید : یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

وظیفه این نوع از یو پی اس ها این است که خروجی AC بی اختلالات ورودی را مهیا نماید و این یعنی در مواقع عادی ، ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل بنماید که در این حالت ،  ترانسفورماتور در حقیقت حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

باتری (Battery): با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس

اینورتور (Inverter): به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب

شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم

یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

به علاوه اینکه بازده این یو پی اس‌ ها در مقایسه با انواع یو پی اس به صورت قابل ملاحظه‌ای کمتر و مصرف درونی آنان بسته به انواع آن ، بین پنج تا ده برابر دیگر مدلها می باشد.

یو پی اس دارای کاربرد های بسیاری در حوزه های مختلف می باشد . از رایج ترین حوزه های کاربرد یو پی اس ها ، تجهیزات آزمایشگاهی است که از مهم ترین این تجهیزات ، دستگاه فلیم فتومتر می باشد.

آشنایی با دستگاه فلیم فتو متر

به منظور محاسبه غلظت سدیم ، لیتیم و پتاسیم خون و غلظت سدیم و پتاسیم ادرار دستگاهی به نام فلیم فتومتر (flame photometer)،  طراحی و تولید و وارد بازار گردیده است . این دستگاه ،  به عنوان مرجع درونی از لیتیم  استفاده میکند تا علاوه بر افزایش دقت ، امکان جبران کردن تغییرات درونی خود دستگاه نیز وجود داشته باشد. این دستگاه به موقع اندازه گیری غلظت لیتیم در خون ، پتاسیم به عنوان مرجع درونی استفاده می شود.

همچنین بخوانید : یو پی اس مناسب برای دستگاه های انکوباتور کشت باکتری شناسی

مراحل به اجرا دراوردن تنظیمات و کالیبراسیون نمودن دستگاه پیش از شروع به کار:

۱- اتصال بی عیب و نقص دستگاه به سیستم برق
۲- اتصال صحیح دستگاه به سیستم گاز و تنظیم کردن اندازه گاز برای روشن شدن شعله
۳- به منظور تهیه هوای فشرده باید اتصال درست کمپرسور صورت گیرد.
۴- روشن نمودن خود فلیم
۵-سیستم کمپرسور  را روشن کردن به هدف  ورود هوای فشرده به دستگاه
۶- باز کردن سیستم گاز
۷ – هنگامی که گاز به شمع رسید ، به خاطر تشکیل دادن شعله ، لازم است شاسی حرفه ای زن را فشار دهیم تا سبب ایجاد شعله شود و بعد این که شعله ثابت و پایدار شد ،شروع به تنظیم کردن آن میکنیم. حتما باید شعله ای که روشن میشود ، رنگی به صورت آبی روشن داده باشد و به شکل کله قندی باشد.
۸- پس از تثبیت شعله ، با تغییر دادن کلید سلکتوری سه وضعیتی لیتیم ، سدیم و پتاسیم ، کلید را بر روی یکی از سه فاکتور مربوط جای داده و استاندارد مورد نظر دستگاه را از راه نیدل(سوزن اتومایزر) به دستگاه ارائه می دهیم و رنگ شعله تغییر می یابد.

۹- در گام بعد ،  دتکتوری که در پشت فیلتر نوری دستگاه جای دارد ؛  مقدار جریان عبوری را سنس می کند و آن را به مدار دستگاه داده و بواسطه پروسسور پردازش می شود و بعد از تحلیلات مداری ، جواب نهایی بر روی نمایشگرLCD دستگاه نمایش داده می شود. حال چنانچه  مقدار استاندارد نمایش داده شده بر روی نمایشگر با مقدار استانداردی که بر روی شیشه مواد استاندارد حک شده ؛ یکسان باشد ؛ بدین معنی می باشد که دستگاه نقص فنی ندارد و کالیبره می باشد. پس از آن مجاز می باشیم که نمونه بیمار را به دستگاه بدهیم و بر حسب دستور پزشک ، فاکتور مربوطه را بررسی و جواب نهایی را از دستگاه دریافت نماییم و به سیستم درمانی ارسال کنیم.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

 

یو پی اس برای آنالایزر گاز خون

 

 

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *