یو پی اس و برق اضطراری راه پله

سیستم های مدرن و استاتیک یو پی اس به عنوان یک سیستم مرکزی پشتیبانی برای تغذیه ی بار های ضروری در هنگام خاموشی محسوب می شوند که احداث سیستم برق اضطراری در مراکز امنیتی و بیمارستان ها ضروری می باشد.

تقریبا تمام مراکز داده و مراکز مهم و امنیتی با بار های بحرانی مانند بیمارستان ها ، یو پی اس های آنلاین را انتخاب می کنند که سطح قابلیت اطمینان بیشتری را ارائه می دهد.

در این مقاله نکات کلیدی هر توپولوژی در سیستم های یو پی اس و برق اضطراری را نشان می دهیم که شامل انواع و اجزای سیستم برق اضطراری یو پی اس نیز می شود. بنابراین می توان بهترین انتخاب را با امکانات خاص انتخاب نمود.

سیستم برق اضطراری معمولی (Off-line UPS)

بیشتر بخوانید : برق اضطراری برای فروشگاه

سیستم برق اضطراری معمولی (Off-line UPS)

همانطور که مشاهده می شود، در شرایط معمولی و نرمال بار های ساختمان از طریق باس اصلی و کلید استاتیکی تامین می شود و کلید در حالت وصل باس به بار است.

هنگامی که خطایی در شبکه یا خاموشی اتفاق می افتد ، آنگاه کلید استاتیکی تغییر وضعیت می دهد و بار را از طریق سیستم باتری و اینورتر تغذیه می نماید. برای تعیین وضعیت غیر نرمال نیز از سنسور ها و رله های تشخیص رادیویی می توان استفاده نمود.

کلید استاتیک در سیستم برق اضطراری معمولی یا یو پی اس آفلاین ، هر گونه قطع و وصل یا خطا را در محدوده ی زمانی کمتر از ۱۰ میلی ثانیه تشخیص می دهد و سیستم برق پشتیبان را در مدار قرار می دهد و اجازه قطعی بار را نمی دهد. با این حال برخی از بار های حساس و تجهیزات مدرن الکترونیکی به همین چند میلی ثانیه نیز حساس و آسیب پذیر می باشند. سیستم های آفلاین معمولا برای تغذیه و پشتیبانی بار های کوچک طراحی می شوند.

سیتسم برق اضطراری آنلاین (On-line UPS)

سیتسم برق اضطراری آنلاین (On-line UPS)

در سیستم های برق اضطراری آنلاین یا یو پی اس آنلاین، جریان قبل از رسیدن به بار در ساختمان، از یکسو کننده و اینورتر عبور می کند. بنابراین در این نوع سیستم برق پشتیبان، یکسوکننده یا شارژر خود به عنوان یک فیلتر هارمونیکی و حفاظتی در قبال اضافه بار ها و افت ولتاز های شبکه سراسری عمل می نماید. در این میان یک فیوز DC نیز کنترل ولتاژ باتری و ولتاژ ورودی به اینورتر را در دست دارد. در این نوع سیستم بار در تمام مدتی که تغذیه می شود از سیستم یو پی اس مرکزی استفاده می کند و بلوک های یکسو کننده، اینورتر و کنترل حفاظتی به عنوان یک مانع برای حالات گذرا، جریان های هارمونیکی و همچنین ارائه یک ولتاژ خروجی مناسب قابل تنظیم هستند.

با این حال، پیشرفت های فناوری نیمه هادی و ترانزیستور ها ، توسعه سیستم های UPS بدون ترانسفورماتور را ایجاد کرده است. این سیستم های برق اضطراری با ارائه مزایای یو پی اس آنلاین، کارایی بهتر، کاهش هزینه های عملیاتی، سر و صدای کمتری، افزایش عمر باتری و هزینه های پایین سرمایه را ارائه می دهند.

مزایا و معایب سیستم برق اضطراری معمولی و آنلاین

مزایا و معایب سیتسم برق اضطراری معمولی

  • حفاظت از بار های الکتریکی
  • حفاظت از افت ولتاژ
  • ۲ تا ۱۰ میلی ثانیه تاخیر کلید استاتیکی
  • کاهش هزینه های سرمایه گذاری

مزایا و معایب سیستم برق اضطراری آنلاین

  • از سطح اطمینان بالایی برخوردار است
  • ولتاژ و جریان تنظیم شده و بدون نواسانات برق و هارمونیک اضافی به بار تحویل داده می شود
  • عدم قطع بار هنگام اختلالات برق شبکه
  • هزینه سرمایه اولیه بالاتر
  • هزینه عملیاتی و تعمیر و نگهداری بالاتر
جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *