برق اضطراری برای کامپیوتر

برق-اضطراری-برای-کامپیوتر
ب

عموما همه دستگاه ها و وسایل الکتریکی برای انجام  وظایف خود به برق نیاز دارند و بدون برق آن ها هم به درد نخور و بدون استفاده می شوند و در نتیجه این، مشکلات و حادثه های ناگواری رخ می دهد.

اکثر فعالیت های ما به انرژی الکتریکی و برق وابسته است و نبود برق یا قطع مکرر برق می‌تواند سلامت بیماران زیادی را در کشور تحت تاثیر قرار داده و فاجعه آفرین شود آن هم در این روزهایی که کرونا در حال گسترش است.

برای حل مشکل قطعی برق ما به سیستم یا تجهیزاتی نیازمندیم تا هنگام قطعی برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم کند، به این سیستم یا دستگاه برق اضطراری یو پی اس گفته می شود.

با استفاده از این برق اضطراری یا یو پی اس بدون شک دیگر مشکلی هنگام قطعی برق در صنایع مختلف بیمارستان ها، شرکت ها و کارخانه ها پیش نخواهد آمد.  یک سیستم برق اضطراری راه حل شما در صورت قطعی برق است.

نیاز به نیروی پشتیبان یا برق اضطراری در مکانهایی مانند بیمارستانها و مکانهایی که از تجهیزات الکتریکی خطرناک تغذیه می کنند بیشتر است و این نیاز حتی در خانه ها و مجتمع های دارای آسانسور نیز احساس می شود.

در ادامه به برسی انواع برق اضطراری، نحوه کار و تفاوت و مزایای آن را برسی خواهیم کرد.

کامپیوتر و تجهیزات ضروری که به برق نیاز دارند

کامپیوتر و تجهیزات ضروری که به برق نیاز دارند

به‌طورکلی کامپیوتر وسیله‌ای است که اطلاعات خام را از ما می‌گیرد و به اطلاعات پردازش‌شده و قابل‌فهم برای ما تبدیل می‌کند. مثلاً زمانی که ما در حال تایپ کردن یک متن در کامپیوتر هستیم، اطلاعات توسط کیبورد به کامپیوتر فرستاده‌شده و نتیجه از طریق مانیتور به ما نمایش داده می‌شود. کامپیوترها قابلیت پردازش بالایی دارند و می‌توانند در چند هزارم ثانیه محاسبات ریاضی بسیار بالایی انجام دهند.

کامپیوترهای شخصی با برق کار می‌کنند اما این برق مستقیما به تمام اجزای داخل کیس رایانه شخصی وارد نمی‌شود. در واقع الکتریسیته از جریان متناوب (AC) شرکت برق به جریان مستقیم (DC) مورد نیاز برای اجزای کامپیوتر در ولتاژ مورد نیاز تبدیل می‌شود.
خرید هر منبع تغذیه قدرتمندی برای راه‌اندازی کامپیوتر رومیزی وسوسه‌انگیز است، اما این روش عاقلانه‌ای نیست. منبع تغذیه‌ای که برق قابل اطمینان یا تمیزی را ارائه نمی‌کند، می‌تواند مشکلات متعددی، از جمله بی‌ثباتی را ایجاد کند که به سختی می‌توان آن را تعیین کرد.
در واقع، خرابی منبع تغذیه اغلب می‌تواند باعث مشکلات دیگری مانند تنظیم مجدد و فریز تصادفی شود و در غیر این صورت ممکن است مشکل ناشناخته باقی بماند.
بنابراین، شما باید به اندازه قطعاتی مانند رم، پردازنده، کارت گرافیک و حافظه داخلی زمان و توجه خود را به منبع تغذیه خود اختصاص دهید. انتخاب منبع تغذیه مناسب بهترین عملکرد ممکن را برای شما به ارمغان می‌آورد و کمک می‌کند تا مدت زمان زیادی اطمینان خاطر داشته باشید.

یو پی اس  مخف (Uninterruptible Power Supply) به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، به این معنی که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تأمین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند.

یو پی اس با باتری کار می کند و درصورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

وظایف دستگاه یو پی اس

وظایف دستگاه یو پی اس

وظیفه اصلی یو پی اس ایجاد یک اتصال مطمئن مستقیم هنگام نوسانات شدید برق و قطعی برق است تا دستگاه الکترونیکی که به آن وصل است دچار مشکل و خرابی نشود. یو پی اس برای تامین انرژی خود از دو منبع استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به همدیگر متصل می شوند به این صورت انرژی مورد نیاز دستگاه فراهم می شود.

اگر برق قطع شود یو پی اس وارد عمل می‌شود برق مورد نیاز دستگاه را با انرژی که درون باتری های خود ذخیره کرده است تامین می کند. باتری یو پی اس در شرایط نرمال عادی غیر فعال است یعنی انرژی برق لوازم الکترونیکی توسط برق شهری تامین می شود و همچنین باتری یو پی اس نیز به همین صورت شارژ می‌شود.

انواع یو پی اس

انواع یو پی اس

UPS ها بر اساس ساختار و عملکردشان به سه نوع، یو پی اس آنلاین، یو پی اس لاین اینتر اکتیو و یو پی اس آفلاین، تقسیم می شوند.

یو پی اس آنلاین

یو پی اس آنلاین

با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion است. ‏یوپی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است.

یو پی اس آفلاین

یو پی اس آفلاین

در شرایط عادی یو پی اس آفلاین از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی، ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند. شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی است.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند.

جمع بندی

در این مقاله به برسی برق اضطراری کامپیوتر پرداختیم، انواع و عملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز عرضه برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است.

خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم جهت خرید برق اضطراری بیمارستان (UPS)  با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *