back3
ب

یو پی اس آسانسور در اصل از سری یو پی اس های لاین اینترالکتیو ۲٫۴ KVA  است که باتری خارجی دارد. همانگونه که می دانید یو پی اس دستگاهی به منظور حل کردن مشکلات پشتیبانی آسانسور در زمان های قطعی برق است. یو پی اس آسانسوربر حسب چندین عامل مهم همچون ظرفیت موتور آسانسور ، مدت زمان قطع شدگی برق ،  نوع و یا محل قرارگیری آسانسور در محل های مسکونی یا تجاری و… ساخته می گردد .

لازم به ذکر است که آسانسور دیگر یک کالای لوکس به حساب نمی آید و نصب کردن آن برای همه ساختمان هایی با ارتفاع کف به کف ۷ متر بر حسب مقررات ملی ساختمان ، اجباری می باشد. تصور نمایید که در موقع قطع شدن برق اصلی ، فردی در آسانسور گیر کرده باشد ؛ در اینصورت توقف آسانسور، خاموش شدن روشنایی ، لرزش های ناگهانی و… باعث ایجاد وضعیت وحشتناکی خواهد شد ؛ در اینصورت انجام روش های سنتی به منظور نجات ممکن است با ریسک های بسیاری همراه باشد .

همچنین بخوانید :  یو پی اس برای خط تولید کیسه های PP

نحوه کارکرد یو پی اس های آسانسور چگونه می باشد؟

در مواقع قطعی و در زمان هایی که منبع اصلی برق قطع می گردد ؛  یو پی اس به صورت اتوماتیکی به باتری وصل گردیده و به تغذیه بارهای وصل شده ادامه میدهد و موقعی که منبع اصلی دارای برق می گردد ؛  یو پی اس به شکل اتوماتیک آسانسور را به منبع اصلی منتقل نموده و مجددا شروع به شارژ کردن باتری خود می نماید. مدت زمان وصل شدن یو پی اس به باتری در زمان های قطع برق در حدود چند میلی ثانیه می باشد که بدون قطعی است ..

کاربرد های  یو پی اس آسانسور

در زمان آغاز به کار یو پی اس به صورت بلافاصله و بی وقفه ، یو پی اس به صورت خودکار آسانسور را تا نزدیک ترین طبقه منتقل می نماید و درب طبقه را به شکل خودکاری باز می نماید و در گام بعدی آسانسور را از مدار خارج می نماید.

یو پی اس آسانسور چیست؟ + راهنمای خرید

بهره گیری از منبع پشتیبان به منظور آسانسورهای بدون گیربکس  ضروری و برای دیگر آسانسورها نیز توصیه می گردد. باتری بلک اوت یا همان منبع ولتاژ بدون وقفه وظیفه مهم و اساسی مهیا کردن توان پشتیبان را عهده دار می باشد . ضروری است تا باتری بلک اوت را به صورت ماهانه ۱ و یا ۲ بار چک نمایید و اقدام به شارژ آنان نمایید ؛  ولی در ارتباط با یو پی اس ها ،  باتری های آنان به شکل خودکار شارژ می گردند و بدین ترتیب احتیاج به بازرسی و پشتیبانی و تعمیر  و نگهداری ،  به مراتب کمتر خواهد بود.

ضروری است تا یو پی اس آسانسور به نحوه ای تنظیم گردد که در موقع قطع شدن منبع برای کار بر روی آسانسور به منظور داشتن ایمنی بیشتر سوئیچ خود به خود را خاموش نماید؛ بدین ترتیب ضروری است تا اطمینان حاصل نمایید که آسانسور در حالت بازرسی نمی باشد .

همچنین بخوانید : کدام یو پی اس برای دوربین مدار بسته مناسب است؟

همچنین در موقعی که توان مورد احتیاج تابلو فرمان زیاد شود و احتیاج باشد تا از یو پی اس هایی با توان بالاتر بهره ببریم ؛  یو پی اس های آنلاینی همراه با باتری خارجی با دارا بودن حساسیت های بیشتر و خروجی کاملا سینوسی ، در حقیقت جزو گزینه های پیشنهادی به عنوان یو پی اس آسانسور می توانند گزینه های خوبی باشند .

در زمان نصب کردن یو پی اس در تابلو فرمان ، بهتر است تا موارد زیر را مورد نظر داشته باشید :

۱)  در موقعی که آسانسور تنها از یو پی اس بهره می برد ؛  ضروری است تا چراغی در درون آسانسور وجود داشته باشد که نشان بدهد برق مصرفی بواسطه باتری تامین می شود.

۲)  در آسانسور های نوع سبز که از ولتاژ تکفاز و وزن وزنه تعادل به منظور صرفه جویی کردن در مصرف انرژی بهره می برند ؛  چنانچه کابین خالی در پایین ترین طبقه و وزنه تعادل آن در آخرین طبقه باشد ؛ در موقع حرکت همچون یک ژنراتور عمل می نماید ؛ و بدین ترتیب این برق تولید ی از آسانسور به UPS صدمه وارد می نماید؛ لذا در کنار آسانسورهای سبز نمی توان از یو پی اس ها بهره برد ؛  چراکه جریان برگشتی از آسانسور به یو پی اس صدمه وارد می نماید.

۳)  ضروری است تا عملکرد یو پی اس بواسطه بازرس آسانسور تایید شود.

۴) ضروری است تا یو پی اس آسانسور افزون بر جریان مورد احتیاج آسانسور ، جریان فن ها را نیز مهیا نماید ؛ چراکه لازم است تا از بالا رفتن حرارت جلوگیری بشود.

۵)  فرایند نصب کردن صحیح این وسیله باید توسط شخص متخصص برق انجام شود .

خصوصیات و مشخصات  یو پی اس های آسانسور:

به صورت کاملا اتوماتیکی بوده و احتیاجی به مداخله های دستی ندارند.

به موجب بهره گیری از انرژی الکتریکی به جای سوخت های اشتعال زا ،  بسیار ایمن می باشند.

این تجهیزات بدون صدا و آلودگی به منظور محیط می باشند.

در سایزهای کوچک وجود دارند که به آسانی قادرند تا در راه پله و یا اتاقک های آسانسور نصب بشوند.

یو پی اس آسانسور چیست؟ + راهنمای خرید

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشن

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *