back2
ب

همانگونه که میدانید ؛ یو پی اس ، منبع تغذیه بی وقفه است. این ابزار الکترونیکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را در موقع قطع شدن برق تامین می نماید و در همین راستا ،  پس از برقراری مجدد جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را بر عهده دارد ؛ به علاوه اینکه ، این وسیله در تجهیزات بسیاری ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات جلوگیری به عمل می آورد. با ما مراه باشید تا با طرز کار یو پی اس های ایرانی فاراتل آشنا شوید.

از جمله عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس

ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و نحوه کار یو پی اس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تنظیم کردن و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، با هدف فراهم کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه

مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته

طرز کار یو پی اس های ایرانی فاراتل

همه این وارد در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی گردد.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکترونیکی عبارت می باشند از:

یو پی اس آفلاین یا Off line UPS

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

این نوع از یو پی اس ها ، در موقع قطع شدن جریان برق ، در مدار فعال می گردند.

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این است که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کند . لذا معمولا خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها تامین می شود.

همچنین بخوانید : یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

وظیفه این نوع از یو پی اس ها این است که خروجی AC بی اختلالات ورودی را مهیا نماید و این یعنی در مواقع عادی ، ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل بنماید که در این حالت ،  ترانسفورماتور در حقیقت حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

باتری (Battery): با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس

اینورتور (Inverter): به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب

شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم

یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

طرز کار یو پی اس های ایرانی فاراتل

نحوه کار

همانطور که دیدید ؛ سیستم ذخیره دائمی انرژی یا همان یو پی اس ، مدار و عملکرد ساده ای دارد. لازم به ذکر است که از لحاظ فیزیکی ، یو پی اس یک مخزن ذخیره هوشمند انرژی برق می باشد. یو پی اس ها در حقیقت بواسطه یک مدار یکسو کننده ، جریان خام و بی کیفیت را تبدیل به یک جریان مستقیم  می کند.

در این میان این که یکسو کننده یو پی اس به چه نحوی کار می کند نیز خود مهم می باشد و ضروری است تا یکسو کننده نیز نسبت به نوسانات برق ورودی ایمن باشند و حرارت زیادی را بوجود نیاورد. در گام بعدی ، جریان در باتری های سربی ذخیره می گردد. بر حسب طراحی باتری و کیفیت مواد بهره گرفته شده در آن و نیز تعداد آن ، یو پی اس قادر است تا ۲ الی ۸ ساعت جریان را در خود ذخیره نماید ا

همچنین بخوانید : یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

از این مقدار عموما ۱۰ درصد انتهایی آن قابل استفاده کامل نمی باشد و با نوسان ولتاژ به همراه می باشد. به علاوه اینکه طراحی باتری در شکل هندسی و فضایی که یو پی اس اشغال می نماید نیز بسیار موثر می باشد.

در پایان کار نیز وقتی که نوسانات ولتاژ به میزان مشخص تنظیم گشته در رله رسید ؛ اصلی ترین مدار یا بای پی عبور جریان ، قطع و مدار خروجی باتری آغاز به کار می کند و در اصل جریان باتری وارد یک بورد اصلاحگر می گردد و بدین ترتیب هم کیفیت برق بالاتر میرود. در حقیقت بورد تنظیمی اشاره شده تنها در یو پی اس هایی با کیفیت برق بسیار بالا تعبیه می گردد. در آخر نیز جریان وارد یک اینورتر می گردد تا دوباره به جریان متناوب تبدیل گردد.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *