mashhad
ب

یو پی اس چیست؟

قطعا برای شما اتفاق افتاده هنگام کار با لوازم الکترونیکی ناگهان به دلیل قطعی برق یا نوسانات شدید لوازم الکترونیکی شما از کار بیفتند و نتوانید ادامه کارتان را پیگیری و یا حتی ذخیره کنید.

یو پی اس دستگاه تغذیه بدون وقفه، دستگاه، ابزار الکترونیکی شماست،  این سیستم بین برق شهر و دستگاه مصرف‌کننده قرار گرفته، مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می‌شود وظیفه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه دارد و برق مورد نیاز تجهیزات مصرف‌کننده مانند سرور و کامپیوتری که نسبت به این نوسانات حساس می باشند را توسط برق ذخیره ای خود که در باتری موجود است محافظت کرده و  میزان برق مورد نیاز آن ها را تامین می کند.

هنگام نوسانات شدید برق، یو پی اس باعث میشود تا سیستم های الکترونیکی شما آسیبی نبیند. هدف اصلی دستگاه یو پی اس تهیه یک منبع همیشگی انرژی برق برای دستگاه هایی است که از آن محافظت می‌کند.

زمانی یو پی اس ها به عنوان یک سیستم گرانقیمت ارزیابی می شدند اما امروزه با توجه به گران  بودن تجهیزات از نظر سخت افزاری و ارزشمندی اطلاعات و داده ها، هزینه تهیه و تامین دستگاه یو پی اس کاملاً ارزان و مقرون به صرفه است.

منبع اولیه ی یو پی اس ها برای تامین برق مورد نیاز دستگاه های متصل به خود می باشد و منبع ثانویه آن که در هنگام قطعی برق استفاده می کند باتری کموجود در درون یو پی اس است.

اجزای تشکیل دهنده یو پی اس

یو پی اس ها دارای ۳ اجزای اصلی می باشند که شامل موارد زیر می باشند:

۱-باتری ups: باتری، دوشاخه ی یک وسیله الکترونیکی است که به برق شهر متصل می‌شود. فقط از یک منبع نیرو برق استفاده می‌کند. اگر برق شهر قطع شود، آن وسیله در اثر قطعی الکتریسیته به سرعت خاموش می‌شود. یو پی اس این معادله را به هم میزد. یو پی اس ها همیشه دارای دو منبع برق می‌باشند به همین دلیل یو پی اس ها از لحاظ ساختاری با سیستم های برق اضطراری و ژنراتور متفاوت است.

یکی منبع انرژی  اولیه که برق شهر است و دیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدار  برق می شود و به آن منبع ثانویه که باتری یو پی اس باشد  گفته می شود. بسته به یو پی اس که انتخاب می کنید سوئیچی برای کنترل نوع منابع نیرو ثانوی، اولیه تعبیه شده و شما می توانید منبع نیروی مورد نیازتان را همچنین به صورت دست تائین کنید این سوییچ به محض اینکه متوجه شود که منبع اولیه قطع شده، از حالت اولیه به حالت ثانویه تغییر می‌کند و زمانی که منبع اولیه  دوباره وصل شد از حالت ثانویه به حالت اولیه بر می گردد و باتری های یو پی اس می تواند انرژی تجهیزات شما را برای  ۵ الی  ۱۵دقیقه فراهم کند.

۲-شارژر ups: شارژر، تجهیزات الکترونیکی از برق متناوب استفاده می کنند. برق شهری، متناوب است و اما تمامی باتری ها برق مستقیم تولید می کنند، بنابراین قسمتی از یو پی اس به عنوان شارژرکار تبدیل برق متناوب به برق مستقیم را انجام می دهد.  برای شارژ باتری ها با توجه به اینکه برق مورد استفاده باتری‌ها، جریان مستقیم، برق شهری از نوع جریان متناوب است بخشی از یو پی اس ها، به عنوان شارژر، وظیفه این را دارند که جریان متناوب را به جریان مستقیم تبدیل کنند.

ولتاژ شارژر یو پی اس با ولتاژ باتری یو پی اس نیز  برابر است. ولتاژ به وجود امده در خروجی شارژر یو پی اس، به باتری شارژ می دهد. این ولتاژ بین ۳.۴۱ و ۱۳.۷ است. شاید برایتان تعجب آور  باشد که بدانید ولتاژ باتری های معمولی ۱۲ ولت است.

شارژ باتری مطابق فرمول منحنی شارژ انجام می‌شود یعنی مقدار جریانی که شارژر به باتری می‌دهد در ابتدای ان زیاد است و به مرور زمان  کم می شود و وقتی شارژ باتری پر شود جریان ورودی به باتری به کمترین میزان خود خواهد رسید.

۳-مبدلups : مبدل، وظیفه ی تبدیل برق مستقیم ذخیره شده در باتری به جریانات متناوب شهری را بر عهده دارد. در صورتی که برق دچار مشکل شود و یا حتی قطع شود بلافاصله مبدل، جریان مستقیم باتری را به متناوب تبدیل کرده عدم بروز مشکل میشه هر چه مبدل دستگاه یو پی اس قوی‌تر باشد توان و قدرت یو پی اس نیز  بیشتر خواهد بود.

انواع یو پی اس

UPS بر اساس ساختارشان دارای سه نوع می باشد:

  1. یو پی اس آنلاین(online)
  2. یو پی اس لاین اینتر اکتیو(Line interactive)
  3. یو پی اس آفلاین(offline)        

annekh mahoo

عوامل مهم در طول عمر یو پی اس

بهتر است در هنگام انتخاب یو پی اس، دستگاه یو پی اسی را انتخاب کنید که توان آن بیش از توان مورد نیاز شما باشد . چراکه اگر تا آرین توان یو پی اس استفاده شود طول عمر یو پی اس کاهش می یابد.

در بین انواع یو پی اس یو پی اس های آنلاین به دلیلی اینکه مدام در حال فعالیت می باشند و بیشتر مورد مصرف قرار می گیرند بیشتر در معرض فرسودگی قرار میگیرند و طول عمر آن ها نسبت به سایر نوع های یو پی اس کوتاه تر می باشد. اگر می واهید هزینه هایتان کم بباشد یو پی اس های آنلاین و اینتر اکتیو می توانند گزینه ی مناسبی برای شما باشند.

از جمله مواردی که در طول عمر یو پی اس بسیار تاثیر گذار می باشد دمای محیط می باشد که اگر دمای محیط مناسب نباشد باعث کاهش طول عمر مفید یو پی اس شده و در ظرفیت باتری نیز تاثیر می گذارد.

دمای مناسب یو پی اس ۲۰ تا ۳۰ درجه ی سانتیگراد می باشد که ترجیحا چجلوی آفتاب نیز نباید باشد چراکه باعث افت عملکرد باتری یو پی اس می شود. اگر دما محیط اطراف شما بسیار بالا و یا بسیار پایین می باشد بهتر است برای استفاده خود از باتری های نیکل کادمیوم استفاده کنید اما در غیر اینصورت باتری سرب اسیدی به دلیل اینکه ۱۰ تا ۱۵ برابر ارزان تر از باتری های نیکل کادمیوم می باشد و همینطور طول عمر پایین تری نیز دارند.

teslatamir

 

تعمیر یو پی اس در مشهد

با توجه به ارزش بالای  یو پی اس اگر علائم آسیب دیدگی یا خرابی مشاهده کردید  بهتر است  قبل از اینکه به طور کامل آسیب دیده و غیر قابل تعمیر شده باشد اقدام به بررسی و تعمیر آن کنید تا بتوانید دوباره از آن استفاده کنید.

برای تعمیر یو پی اس خود در مشهد می توانید به سایت teslaups.ir مراجعه کنید و اقدام به تعمیر کردن دستگاه یو پی اس خود کنید. با سپردن یو پی اس خود به مجموعه فاراتل برای می توانید آسوده خاطر باشید که تعمیر یو پی اس خود را به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه سپرده اید.

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *