karaj
ب

یوپی اس چیست

UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply می باشد که به معنی منبع تغذیه بدون وقفه است.

یو پی اس در واقع یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن تامین بدون وقفه ی توان مورد نیاز بار مصرفی می باشد. یوپی اس سیستمی است که بین برق شهر و دستگاه مصرف کننده قرار می گیرد و علاوه بر تثبیت و تنظیم برق شبکه، مانع از نفوذ نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس مصرف کننده می شود. یوپی اس به عنوان منبع توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باطری، برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده را فراهم می کند.

کارایی یو پی اس 

استفاده از یو پی اس شما را قادر می سازد تا بر بیشتر مشکلات ناشی از برق شهر جلوگیری کنید و همچنین محافظت کافی در برابر قطع کلی برق را به دست آورید. هدف اصلی یوپی اس محافظت از تجهیزات مصرف کننده می باشد که این کار را به صورت زیر انجام‌ می دهد.

دوشاخه یک وسیله الکترونیکی که به برق شهر وصل می شود فقط از یک منبع نیرو استفاده می کند. اگربرق شهری قطع شود آن وسیله در اثر انقطاع الکتریسیته به سرعت خاموش می شود. یک یوپی اس این معادله را با فراهم کردن دو منبع قدرت برای وسیله ی خود به هم می زند. یو‌پی اس ها به گونه ای طراحی شده اند که همواره دو منبع انرژی وجود داشته باشد یکی منبع انرژی اولیه که همان برق شهر است و دیگری منبعی که در صورت قطع منبع اول وارد مدار می شود و به آن منبع ثانویه (باتری) می گویند.

 

یو‌ پی اس ها بر اساس ساختار چند‌ نوع دارند. که انواع آن عبارتند از:

این‌ دسته از یو‌ پی اس ها هنگام قطع برق و‌به عنوان منابع جایگزین‌فعال می شوند.

یو پی اس افلاین کم هزینه می باشد و اندازه ی آن کوچک است همچنین دارای عملکرد بی صدا در حال آماده به کار است و راندمان بالایی دارد که این عوامل نقاط قوت این مدل یوپی اس است.

یو پی اس افلاین نقاط ضعف هم دارد برای مثال وجود فاصله انتقال (چند میلی ثانیه )، دستگاه الکترونیکی متصل به یو پی اس توسط ولتاژ فیلتر نشده تغذیه می شود( بدون اصلاح توسط اینورتر).

در مواقع عادی تامین کردن خروجی در یو پی اس های آنلاین پس از پاک سازی یا همان تصحیح ورودی از نویز و سطح ولتاژ ورود انجام می شود. تنها در مواقعی مثل بروز نقص فنی OVER LOAD یا افزایش خارج از رنج دما یو پی اس به مد BYPASS  می رود

مزایای یوپی ای انلاین عبارت اند از:

 1. حفاظت بهینه در برابر نوسانات شدید
 2. برق خروجی با کیفیت و مناسب
 3. زمان انتقال عملا صفر می باشد زیرا اینورتر همیشه روشن است.
 4. از آنجا که اینورتر همیشه روشن است کیفیت ولتاژ بار بدون اعوجاج می باشد.
 5. محدوده وسیع ولتاژ ورودی

یو پی اس انلاین دارای معایبی هم‌ می باشد برای مثال از آن جا که اینورتر همیشه روشن است کارای دستگاه یوپی اس کاهش میابد و یوپی اس انلاین نسبت به سایر دستگاه های منبع تغذیه بی وقفه هزینه بیشتری دارد.

در شرایط عادی این یو پی اس ها ورودی از طریق BYPASS به ترانسفورماتور منتقل می شود و در این هنگام ترانسفورماتور به عنوان شارژ عمل کرده و در نهایت از همین طریق خروجی AC تامین می شود.

این یوپی اس نقاط قوت زیر را دارا می باشد:

 1. هزینه ی کمتر نسبت‌به یو‌پی اس انلاین
 2. عملکرد بی صدا در حالت آماده به کار
 3. دارای عملکرد محافظتی بهتر نسبت به یوپی اس افلاین
 4. محافظت از افزایش و یا کاهش طولانی مدت دامنه ولتاژ برق شهر
 5. تولید حرارت کم توسط یو پی اس

 

از معایت این یو پی اس می توان به مواردی همچون نبود مدار اصلاح ضریب قدرت ورودی و وابستگی فرکانس خروجی به منبع ورودی اشاره کرد.

 

annekh mahoo

تعمیر یو پی اس در کرج

تعمیر یو‌پی اس در کرج از جمله خدماتی است که تسلا به ساکنین این استان ارائه می دهد. و ساکنین کرج می توانند با مراجعه به سایت teslaups.ir از تعمیرات یو پی اس در کرج بهره ببرند.

استفاده از یو پی اس به عنوان نوعی محافظ وسایل الکتریکی‌ در شرکت ها و صنایع کوچک و بزرگ ضروری است و وجود آن می تواند از بروز آسیب های ناشی از نوسانات برق در دستگاه ها جلوگیری کند. این دستگاه از بخش های مختلفی از جمله باتری تشکیل شده است و هریک از این بخش ها ممکن است به دلایل مختلفی دچار آسیب شود بنابراین یو پی اس در صورت خرابی هر یک از این بخش ها نیاز به بررسی و تعمیر تخصصی دارد.

کاربران عادی مهارت و تخصص لازم برای ترمیم دستگاه یوپی اس را ندارند و ممکن است با بی احتیاطی موجب آسیب دیدگی بیشتر دستگاه و خودشان شوند بنابراین بهتر است تعمیرات یوپی اس خود را به افرادی بسپارید که دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه باشند.

این تعمیر کننده ی یو پی اس یک مجموعه ی مجهز می باشد که از ابزار های جدید و دستگاه های پیشرفته استفاده می کند. این مرکز با این هدف راه اندازی شده است که ساکنین استان البرز بتوانند سرویس های مورد نظرشان را با سرعت و کیفیت بیشتری دریافت کنند.

کسانی که در این مرکز فعالیت میکنند انواع مشکلات دستگاه های محافظ برق را می شناسند و می دانند که هریک از ایرادات عملکردی این دستگاه ها ناشی از خرابی کدام قطعه می باشد و برای تعمیر آن باید چه اقدامی انجام دهند.

نحوه تعمیر یو پی اس

اغلب ما‌ عادت داریم با خراب شدن وسایل هایمان به جای اینکه علت خرابی را پیدا کنیم و برای تعمیر آن اقدام کنیم آن ها را دور انداخته و وسیله ی جدیدی را جایگزین آن می کنیم. توصیه ما در این زمینه این است که اگر یوپی اس شما خراب شد آن را دور نیاندازید زیرا هزینه خرید یک یوپی اس جدید از تعمیر آن ممکن است بیشتر شود.

طول باتری یوپی اس بستگی به نحوه نگهداری شما و محل نصب آن می باشد و‌بیشتر مواقع خرابی باتری بعد از مدت زمان ۲ سال اتفاق میوفتد بنا براین اگر علت خرابی یوپی اس شما باتری آن است باید باتری جدیدی را جایگزین باتری قدیمی کنید. برای تعویض باتری حتما با پشتیبانی دستگاه یوپی اس خود تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد .

تعمیر نوو

مراحل تعویض باتری یو پی اس

 • باز کردن پوشش یو‌پی اس
 • اماده کردن باتری جدید برای تعویض
 • جدا کردن باتری قدیمی از یوپی اس
 • جایگزینی باتری جدید در همان محل باتری قدیمی
 • بستن پوشش دستگاه یو‌پی اس
 • فشار دادن دکمه پاور

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *