as45
ب

در حقیقت آب آکواریوم شما در هنگام قطع برق به تدریج دمای خود را از دست می دهد. البته باید توجه داشت که برخی از ماهی ها نسبت به کاهش دمای محیط به شدت واکنش نشان می دهند.

استفاده از تکه های فوم یا حتی پیچیدن آکواریوم در پتو می تواند به پایدار ماندن آب آکواریوم کمک کند. هرگز از منابع غیر متعارف مانند مثل نزدیک کردن آکواریوم به بخاری تابشی برای گرم کردن آب آکواریوم استفاده نکنید، زیرا کنترل دما بسیار دشوار است.

معمولا بزرگترین مشکلی که ممکن است در صورت قطع برق نگران آن باشید، تنظیمات فیلتر هوا است. هنگامی که فیلتراسیون اکسیژن متوقف می شود، آب کاهش می یابد و باکتری های هوازی به تدریج از بین می روند و سموم خطرناک را در آب آزاد می کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه به شما توصیه می کنیم که وضعیت آکواریوم را چگونه کنترل کنید.

sxer15

تجهیزات ضروری که به برق نیاز دارند

همانگونه که مشاهده کردید به دلیل وابستگی عملکرد دستگاه ها و وسایل الکتریکی و نیازهای حیاتی به برق، دستگاهی باشد که بتواند در صورت قطع برق بلافاصله برق مورد نیاز را تأمین کرده و موقتاً کار کند تا زمان قطع برق شهری، یقینا دیگر مشکلی هنگام قطعی برق برای دستگاه هایی که از برق استفاده می کنند پیش نخواهد آمد. یک سیستم برق اضطراری راه حل شما در صورت قطعی برق است.

به طور خلاصه بیشتر فعالیت های ما وابسته به انرژی الکتریکی و برق است و نبود برق یا قطع مکرر برق می‌تواند تجهیزاتی که به برق نیاز دارند آن ها را مختل کند. برای حل مشکل قطعی برق ما به سیستم یا تجهیزاتی نیازمندیم تا هنگام قطعی برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم کند، به این سیستم یا دستگاه برق اضطراری یو پی اس گفته می شود. در ادامه به برسی انواع برق اضطراری، نحوه کار و تفاوت و مزایای آن را برسی خواهیم کرد.

 

مفهوم یو پی اس (UPS)

یو پی اس  مخف (Uninterruptible Power Supply) به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، به این معنی که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تأمین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند.

یو پی اس با باتری کار می کند و درصورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

tracker47

وظایف دستگاه یو پی اس

وظیفه اصلی یو پی اس ایجاد یک اتصال مطمئن مستقیم هنگام نوسانات شدید برق و قطعی برق است تا دستگاه الکترونیکی که به آن وصل است دچار مشکل و خرابی نشود. یو پی اس برای تامین انرژی خود از دو منبع استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به همدیگر متصل می شوند به این صورت انرژی مورد نیاز دستگاه فراهم می شود.

اگر برق قطع شود یو پی اس وارد عمل می‌شود برق مورد نیاز دستگاه را با انرژی که درون باتری های خود ذخیره کرده است تامین می کند. باتری یو پی اس در شرایط نرمال عادی غیر فعال است یعنی انرژی برق لوازم الکترونیکی توسط برق شهری تامین می شود و همچنین باتری یو پی اس نیز به همین صورت شارژ می‌شود.

 

انواع یو پی اس

UPS ها بر اساس ساختار و عملکردشان به سه نوع، یو پی اس آنلاین (online)، یو پی اس لاین اینتر اکتیو(Line interactive)، یو پی اس آفلاین(offline) تقسیم می شوند.

resrt

یو پی اس آنلاین

با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion  است. ‏یو پی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است.

یو پی اس آفلاین

در شرایط عادی یو پی اس آفلاین از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند. شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی است.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند.

 

جمع بندی

در این مقاله به برسی برق اضطراری آکواریوم پرداختیم، انواع وعملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکزعرضه کننده برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است  و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است.

خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم جهت خرید برق اضطراری آکواریوم با شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *