تعمیرات-یو-پی-اس–EAST
ب

منبع تغذیه بدون وقفه یا به عبارتی مختصر یو پی اس، یکی از رایج ترین و کاربردی ترین منبع تغذیه ها که امروزه در بسیاری از حوزه های مصرف مورد استفاده قرار می گیرد. جریان برق یکی از انرژی های مفید ولی بسیار خطرناک است که با کوچکترین تماس و یا اختلال در سیستم انتقال آن می تواند زمینه ساز حادثه های بسیار بزرگ شود. از زمان به کاربردن انرژی برق در تجهیزات و وسایل مورد استفاده بشر تاکنون این سیستم ها با مشکلات زیادی روبرو شده اند که یکی از آنها قطعی جریان برق به صورت سراسری است.

نیروگاه های تولید و انتقال جریان برق تیر برق ها و جعبه های بزرگ تقسیم که به صورت دائمی مشغول به فعالیت می باشند گاهی وقت ها با مشکلاتی روبرو می شوند که باعث اختلال در سیستم انتقال برق می شود و برای مدتی ممکن است کاربران و مصرف کنندگان نتوانند به جریان برق دسترسی داشته باشند. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از تجهیزات و وسایل الکترونیکی به شدت در میان جامعه رواج یافته است و حتی بیشتر فعالیت ها و کارهایی که در زمان های دور باید مسافت ها و زمان زیادی رو صرف کرد امروز در عرض چند دقیقه پشت سیستم های شخصی حل می شوند.

علاوه بر سیستم های شخصی، سیستم های بانکی، تجهیزات و دستگاه هایی که به وسیله جریان برق می توانند کار کنند در صورت نبود و قطع شدن برق با مشکل روبرو می شوند و ممکن است خسارت های زیادی را در مدت وصل شدن دوباره به عمل آورند. به همین نزدیک به ۳۰ سال است که منبع تغذیه های طراحی و ساخته شده است که می توانند در زمان قطعی جریان برق شهری را انتقال دهند که در این مقاله از سایت تسلا قرار است به یکی از اولین سری از یو پی اس ها یعنی مدل ایست بپردازیم. پس برای آشنایی بیشتر با نوع عملکرد یو پی اس ها و همچنین کاربرد منبع تغذیه ایست تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

یو پی اس EAST

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AEG

عملکرد یو پی اس ها

یو پی اس ها منبع تغذیه و ذخیره جریان برق می باشند که قادر هستند انرژی را بدون داشتن افت ولتاژ در باتری های خود ذخیره و در زمان بروز قطعی ها به سیستم و یا دستگاه نصب شده در پورت خروجی انتقال دهند. در حدود ۳۰ سال گذشته بود که به دلیل قطعی های مکرر و خسارت های وارده ناشی از آن برای اولین بار کشور چین توسط شرکت یک شرکت پیشرو تولید و طراحی قطعات و تجهیزات الکترونیکی ایده ساخت یو پی اس مطرح شد که بعدها با تحقیق و انجام آزمایشات فراوان توانستند که اولین نمونه از یو پی اس را که فقط قدرت ذخیره و انتقال انرژی برق را داشت طراحی و مرحله ساخت برسانند.

اما یو پی اس هایی که امروزه در بسیاری از کشورها که محبوب ترین و بهترین آنها در کشورهای آمریکا، چین، آلمان و ترکیه اکنون طراحی و به بازار عرضه می شوند دارای ویژگی های بسیار دیگری نیز هستند که می توانند علاوه بر ذخیره و انتقال برق از ورود و تداخل هرگونه نویز، فرکانس و اضافه بار تشدید شده جلوگیری می نمایند که یکی از مهم ترین مولفه های آنان می باشد. علاوه بر قطعی هایی که در مسیر انتقال جریان رخ می دهند برخی مواقع با بارهای تشدید شده و نویزهای مواجه می شویم که ممکن است در هر سیستمی رخ دهند ولی تولید و برگشت دوباره آنها به دستگاه، ابزار و یا هر نوع سیستم دیگری ممکن است باعث خرابی ها و اشکالات جبران ناپذیری شود.

یو پی اس های تولید شده امروزه قادر هستند که حتی از ورود نویزها و فرکانس ها جلوگیری نمایند و در کنار به ذخیره و انتقال جریان برق در دامنه ولتاژی های مختلف بپردازند. در کل ساختار یو پی اس ها به گونه ای است که می توانند در زمان قطعی و یا مواجه شدن با بارهای تشدید شده جریان را قطع و از انرژی ذخیره شده در باتری های خود به سیستم و دستگاه انرژی را انتقال دهند که این فرآیند به سرعت و بدون اتلاف وقت انجام می شود که همین سرعت زیاد بالا در اتصال دوباره سبب شده است که از یو پی اس ها در دیتا سنترها نیز به عنوان یک جریان پشتیبان استفاده نمایند.

هزینه تعمیر یو پی اس ایست

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AROS

  تعمیرات EAST یو پی اس

یو پی اس هایی که امروزه در بازار وجود می باشند در برندها و مدل های متفاوتی طراحی و ساخته شده اند که یکی از مطرح ترین و بهترین آنها یو پی اس مدل ایست است که شرکت سازنده آن یعنی ایست تکنو که در چین قرار دارد تجربه و سابقه طولانی مدت در حوزه ساخت و طراحی یو پی اس دارند. این شرکت برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ به صورت رسمی فعالیت خود را با تولید منبع تغذیه الکتریکی شروع کرده است و توانسته در طی ۲۰ سال به یکی از شرکت های موفق در تولید یو پی اس در عرصه بازارهای جهانی تبدیل شود.

یو پی اس ایست با داشتن تنوع بسیار در رده ولتاژ های ذخیره شده و طراحی در ابعاد مختلف از طرف صنعتگران بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. از این مدل منبع انرژی ها می توان در بسیاری از حوزه ها از جمله صنعت برای پشتیبانی از دستگاه ها و تجهیزات الکتریکی که به صورت مداوم در حال کار هستند، در حوزه دیتاسنترها به عنوان یک جریان پشتیبان، درباره مصارف شخصی و استفاده در سیستم ها و کامپیوترهای شخصی نیز می توان از آنها استفاده کرد.

در مورد ایرادات و اشکالاتی که ممکن است یو پی اس ها با آنها روبه رو شوند اکثر آنها مربوط به باتری های یو پی اس می باشد، باتری های یو پی اس در کل ساختار منبع یکی از بخش هایی است که دائم در حال ذخیره و یا شارژ کردن می باشد به همین علت ممکن است پس از مدتی با برخی مشکلات از جمله دشارژ شدن و یا تمام شدن عمر آنها مواجه شوند. در مورد طول عمر یو پی اس های مدل ایست باید گفت که در صورت نگهداری بهینه و ایده آل تا ۵ سال قادر هستند که به فعالیت خود بدون داشتن کوچکترین ایرادی ادامه دهند اما برخی از عوامل از جمله نگهداری نامناسب باعث می شود که طول عمر آنها کاهش یابد.

در صورت مشاهده هرگونه ایراد و اشکال در باتری یو پی اس و یا دیگر بخش های منبع بهترین شیوه این است که با دفاتر خدمات پس از فروش یو پی اس مربوطه تماس حاصل نمایید تا بتوانند به بهترین شکل شما را راهنمایی نمایند. معمولا کارشناسان و متخصصانی هستند که می توانند یو پی اس ها را تعمیر و یا عیب یابی نمایند به همین سبب بهتر است که با این دفاتر در ارتباط باشید.

خرید یو پی اس ایست

مطالب مرتبط : تعمیرات یو پی اس AEC

کلام آخر

شرکت ایست که از شرکت های پیشرو در تکنولوژی یو پی اس ها است به واسطه ویژگی ها و هزینه کم در تهیه آن توانسته جایگاه مناسبی را در بازار عرضه برای خود ایجاد نماید. در آخر اگر این مطالب برای شما مفید بود می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما بنویسید.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *