back1
ب

همانگونه که میدانید ؛ یو پی اس ، منبع تغذیه بی وقفه است. این ابزار الکترونیکی ، جریان برق مورد احتیاج وسایل برقی مصرف کننده را در موقع قطع شدن برق تامین می نماید و در همین راستا ،  پس از برقراری مجدد جریان برق شهری ، وظیفه تنظیم و ثابت نگه داری برق شبکه را بر عهده دارد ؛ به علاوه اینکه ، این وسیله در تجهیزات حساس مصرف کننده ، از نفوذ کردن نویز و اختلالات جلوگیری به عمل می آورد.

از جمله عوامل تاثیر گذار در موقع برق دهی یو پی اس ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد سیستم ها و میزان بار اتصال یافته به یو پی اس

ظرفیت باتری استفاده شده در ورودی یو پی اس

روش کار یو پی اس

از وظایف یو پی اس ها و نحوه کار یو پی اس ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

تنظیم کردن و اصلاح نمودن و یا افزایش و کاهش دادن ولتاژهای خروجی و ورودی ، با هدف فراهم کردن یک ولتاژ قابل قبول برای دستگاه

مهیا نمودن برق مورد نیاز تجهیزات مصرف کننده با کیفیت مطلوب و به صورت پیوسته

همه این وارد در هنگامی رخ می دهد که تامین کننده برق منطقه ای ، دچار مشکلات کلی و یا جزئی گردد.

انواع یو پی اس

انواع این ابزار الکترونیکی عبارت می باشند از:

یو پی اس آفلاین یا Off line UPS

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

این نوع از یو پی اس ها ، در موقع قطع شدن جریان برق ، در مدار فعال می گردند.

یو پی اس آنلاین یا  On line UPS

وظیفه این نوع یو پی اس نیز این است که با اصلاح کردن ولتاژ ورودی یا همان تثبیت ورودی از نویز، خروجی صحیحی را به بار مصرفی منتقل کند . لذا معمولا خروجی بواسطه این نوع یو پی اس ها تامین می شود.

آموزش نصب یو پی اس برای دوربین مداربسته

همچنین بخوانید : یو پی اس چند ساعت کار میکند؟

یو پی اس اینتراکتیو یا  Line Interactive UPS

وظیفه این نوع از یو پی اس ها این است که خروجی AC بی اختلالات ورودی را مهیا نماید و این یعنی در مواقع عادی ، ورودی را بواسطه حالت بایپس به ترانسفورماتور منتقل بنماید که در این حالت ،  ترانسفورماتور در حقیقت حکم شارژر را خواهد داشت.

اجزاء یو پی اس

باتری (Battery): با هدف ذخیره سازی انرژی الکتریکی و بهره گیری به عنوان منبع انرژی الکتریکی در یو پی اس

اینورتور (Inverter): به منظور تبدیل نمودن جریان مستقیم به متناوب

شارژر (Charger): با هدف شارژ کردن باتری یو پی اس و تبدیل جریان متناوب به مستقیم

یکسوساز یا رکتیفایر (Rectifier): به منظور تبدیل نمودن جریان متناوب ورودی به جریان مستقیم

لازم به ذکر است که در سیستم های دوربین مداربسته ای که به هر علتی قطعی برق به شکل موقت ، مانع از ضبط شدن تصاویر دوربین ها خواهد بود ؛ می توان با بهره گیری از یو پی اس ،  برق دوربین مداربسته و نیز دی وی آر را برقرار نمود تا بدین ترتیب ، سیستم از عملکرد خود که در حقیقت همان ذخیره نمودن تصاویر ارسالی از دوربین های مداربسته می باشد ؛ جا نماند.

بهره گیری از یو پی اس ها در یک سیستم مداربسته دارای شرایطی می باشد که محاسبه نمودن توان مصرفی کل سیستم ، آن را تحت تاثیر قرار می دهد. در حقیقت در یک سیستم ، ضروری است تا تعداد دوربین ها ، داشتن و یا نداشتن ویژگی دید در شب ، فاصله دوربین ها از نقطه مرکزی تغذیه و نیز مقدار مصرف دی وی آر و هارد دیسک قرار گرفته شده در آن را محاسبه کرد تا بتوان به شکل تقریبی ، مدت زمان به منظور روشن نگه داشتن سیستم را بیان نمود.

همچنین بخوانید : یو پی اس آسانسور چیست؟ + راهنمای خرید

بهره گیری و خریداری UPS با هدف اکثر کارها ، دارای کاربرد می باشد ؛  با این حال اما با توجه به این که در این مورد ، هدف از مطرح نمودن این دستگاه ، نگاه داشتن برق دوربین های مداربسته و دی وی آر یا ان وی آر در موقع قطعی برق شهر است ؛  می توان به این نکته اشاره نمود که چنانچه دارای قصد هزینه نمودن بیش از اندازه با هدف خریداری UPS نمی باشید و از طرفی هم نگاه داشتن مدت زمان روشنایی و سرپا بودن سیستم برای شما امری است حیاطی تر ؛ ضروری است تا وسایل و ادوات جانبی اضافی را از مدار خارج نموده تا برق ذخیره گشته در باتری UPS ، قادر به روشنایی بیشتری به منظور دیگر دیوایس های سیستم مدار بسته باشد.

از این نوع وسایل می توان به دستگاه نمایشگر اشاره نمود که در بعضی از مواقع ، قادر است تا مصرف توانی حتی بیشتر از مصرف همه ادوات در یک سیستم مداربسته را دارا باشد و در صورتی که از مدار خارج نگردد ؛  سریعا موجب دشارژ یو پی اس شود.

از زبان تسلا چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

یو پی اس هایی که با هدف دوربین های مداربسته استفاده می شوند ؛  قادرند تا سازنده توان های گوناگونی باشند. این یو پی اس ها قادرند تا برق تولیدی خود را بواسطه باتری های داخلی نهاده شده در کیس خود مهیا نمایند و یا نیز از باتری های خارجی و یا هم در بعضی از انواع آن در هر دو صورت ، فراهم کنند.

از زبان تسلا

چنان قصد خرید تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی را برای مراکز درمانی و بیمارستانی، تجهیزات پزشکی، منازل مسکونی، ادارجات و سازمان ها، آسانسورها و بالابرها، خودپردازها، کرکره برقی، کولرهای آبی و گازی، سیستم های کامپیوتری، سیستم های مخابراتی، دیتا سنترها، تجهیزات دندانپزشکی، تجهیزات ایمنی، آزمایشگاه ها، تجهیزات روشنایی و … دارید، می توانید با ما در تماس باشید. همکاران و کارشناسان تحصیل کرده ما با کمال میل آماده هر گونه مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما خریداران عزیز می باشند.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *