تعمیرات-یو-پی-اس-های-ساکو
ب

به دلیل افزایش میزان برق مصرفی در جوامع در هر فصلی از سال تولید و عرضه برق برای استفاده عموم مردم از سوی سازمان های متخصص در این زمینه در برخی مواقع با برخی مشکلات و چالش ها رویرو می شوند که نتیجه ای مشکلات ایجاد نوسانات و قطعی های مکرر و روزانه در جریان برق شهری و صنعتی می شود.

دستگاه یو پی اس به تنهایی وظیفه دریافت جریان برق از برق شهری در هنگام عدم قطعی برق و ذخیره آن در باطری یو پی اس و ارائه جریان ثابتی از برق در هنگام قطعی برق برای مصارف است که باطری های یو پی اس بدون دستگاه های یو پی اس نمی توانند به تنهایی جریان برق را ذخیره کرده و بازدهی داشته باشند. در ادامه با توان سازان لوتوس البرز به بررسی یو پی اس و چالش های موجود در این زمینه می پردازیم.

صنایع ساکو

برند ساکو در حقیقت از شرکت های سازنده انواع و اقسام لوازم برقی سیستم های حفاظتی و اضطراری می باشد که به عنوان یکی از نخستین سازندگان انواع و اقسام محصولات حفاظتی شناخته می گردد و در طول سالیان فعالیت خود، همواره توانسته خود را در دسته برند های پرطرفدار در این حوزه قرار دهد و محصولات پر فروشی را به بازار کشور ارائه نماید. در حقیقت برند ساکو با بهره ‌گیری از فناوری روز و ابزارآلات پیشرفته، قادر شده است تا محصولاتی با کیفیت مطلوب بسازد و در مسیر رضایتمندی مشتریان خود قدم های موثری برداشته است.

در اوایل زمان تاسیس این برند، هدف شرکت ساکو فراهم نمودن لوازم و تجهیزات جانبی مورد احتیاج صنایع کشور بود که در نهایت به شیوه تخصصی در حوزه تجهیزات برق بی وقفه یا همان یو پی اس ، تثبیت کننده ولتاژ، باتری و دیگر تجهیزات مرتبط، توانست تا فعالیت خود را گسترش داده و در این مسیر همه تلاش خود را در بهره گیری از برترین فناوری های تولید یو پی اس روز دنیا از کشورهای پیشرو در حوزه فن آوری به عمل آورده است.

یو-پی-اس-ساکو

یو پی اس ساکو

همانگونه که می دانید؛ در کشور ایران، شرکت های بزرگی همچون ساکو چندین سال است که در حوزه ساخت انواع و اقسام یو پی اس دارای فعالیت می باشند و نمایندگی های تولید و فروش یو پی اس زیادی در شهرهای گوناگون دارند. در حقیقت اکثر تمرکز برند ساکو، ساخت و عرضه انواع و اقسام یو پی اس، باتری و تجهیزات دیگری همچون استابلایزر و اینورتر می باشد که این شرکت در مسیر انتقال دانش فنی و فناوری به داخل کشور و نیز ساخت تجهیزاتی با کیفیت بهتر و نیز قیمت مناسب تر، اقدام به عقد قرارداد های تولید مشترک کرده است.

همانگونه که ذکر شد؛ برند ساکو در حوزه محصولات حفاظتی و اضطراری فعال می باشد. در بین محصولات و ساخته های این شرکت، انواع یو پی اس از جمله مهمترین محصولات شناخته می گردند. در حقیقت یو پی اس یک نوع منبع تغذیه الکتریکی بوده که این وظیفه را دارد تا توان مورد احتیاج بار مصرفی را به صورت بدون وقفه فراهم نماید. لازم به ذکر است این وسیله یک واسطه میان برق شهری و دستگاه مصرف کننده بوده تا افزون بر تثبیت نمودن و تنظیم کردن برق شبکه در مقابل بارهای حساس، سیستم های الکترونیکی، مخابراتی و … از وارد آمدن اختلالات شبکه و نیز نفوذ نویز پیش گیری کند. یو پی اس های ساکو در حقیقت در سه نوع یو پی اس آفلاین، یو پی اس آنلاین و نیز یو پی اس لاین اینتر اکتیو ساخته و عرضه می شوند که هر یک دارای طراحی و عملکرد ویژه ای می باشند.

لازم به ذکر است یو پی اس های برند ساکو از باتری، شارژر باتری، یک مبدل متناوب به مستقیم، اینورتر یا مبدل مستقیم به متناوب و نیز کلید های قطع و وصل و کلید بای پس ساخته شده اند. گفتنی است که سازوکار یو پی اس های ساکو بر این اساس می باشد که ضمن تغذیه بار از ورودی متناوب، شارژر باتری برق ورودی متناوب را با تبدیل نمودن به برق مستقیم شارژ می نماید.

در گام بعد وقتی برق ورودی متناوب، دچار قطعی شد و یا نیز اختلالی در آن به وجود آمد؛ اینورتر که در اصل همان تبدیل کننده جریان مستقیم به متناوب می باشد؛ بلافاصله ولتاژ مستقیم باتری را به برق متناوب تبدیل می نماید و یکسره توان مورد احتیاج بار را فراهم می کند. لازم به ذکر است هر چقدر اینورتر قوی تر باشد؛ توان و قدرت یو پی اس نیز زیاد تر خواهد بود.

سایر محصولات ساکو

از سایر محصولات برند ساکو می توان به انواع و اقسام ترانس اتوماتیک دیجیتال ساکو اشاره کرد که در تنوع بالایی در بازار وجود دارند؛ اشاره نمود. انواع و اقسام محافظ یخچال و فریزر و کامپیوتر و ماشین ظرفشویی ساکو نیز از جمله محصولات گوناگون دیگری می باشند که برند ساکو به مشتریان خود ارائه می دهد و دارای تنوع بالایی نیز می باشند.

تعمیرات یو پی اس ساکو

همانگونه که ذکر گردید؛ یو پی اس یک منبع تغذیه بی وقفه با هدف فراهم نمودن برق اضطراری دستگاه های الکترونیکی می باشد. لازم به ذکر است یو پی اس ها قابل تعمیر بوده و توصیه می گردد دستگاه های یو پی اس، به صورت دوره ای و یا نیز فصلی سرویس شده تا در صورت رخ دادن مشکل، خطا ها و ایرادات پیش آمده برطرف گردند.

تعمیرات-یو-پی-اس-ساکو

گفتنی است که طول عمر دستگاه های یو پی اس زیاد بوده و همانطور که اشاره شد؛ در صورت رخ دادن مشکل، قابل تعمیر می باشند. همچنین طول عمر باتری های یو پی اس  ین ۲ الی ۵ سال برحسب نوع برند و توان باتری ها می باشد.

نحوه تعمیر یو پی اس ساکو

در صورت خراب شدگی دستگاه یو پی اس، در گام نخست ضروری است تا مطمئن شوید که دستگاه تان دچار آسیب شده است یا خیر. به منظور این کار باید در قدم اول به صفحه نمایش یو پی اس دقت نمایید تا ببینید دستگاه شما دارای خطا شده است یا نه. در گام بعد توصیه می گردد تا اتصالات دستگاه را بررسی نموده و این اطمینان را حاصل نمایید که که کابل های دستگاه مشکلی نداشته باشد و به منبع تغذیه و باتری ها وصل می باشند. همچنین ضروری است تا به صداهای دستگاه توجه نموده و چنانچه که صدا های گوناگون را می شنوید؛ سریعا با مرکز تعمیرات دستگاه یو پی اس خود تماس حاصل نمایید.

شیوه استفاده و نگه داری یو پی اس ساکو

بهتر است موقع نصب یو پی اس و با هدف اینکه تعمیر و نگهداری آن راحت تر انجام شود؛ کابینت و یا خود آن را همواره با فاصله ۱۰۰ سانتی متری از کناره دیوار قرار بدهید. لازم به ذکر است دمای مکانی که یو پی اس در آنجا نصب می گردد؛ بسیار مهم می باشد و توصیه می گردد  بین ۱۰ الی ۴۰ درجه سانتی گراد باشد. در صورتی که دما از ۴۰ درجه فراتر رفت؛ یو پی اس تان به مقدار ۱۰ الی ۱۲ درصد در هر ۵ درجه سانتی گراد، ظرفیت بارش را کم می کند که این موضوع دارای ارتباط مستقیمی با عمر دستگاه می باشد و آسیب پذیر است.

شیوه-استفاده-و-نگه-داری-یو-پی-اس-ساکو

همچنین بهتر است یو پی اس و باتری یو پی اس را از مکان هایی که در معرض گرد و غبار، رطوبت و دمای گرم قرار دارند؛ دور نگه داشته شود. در حقیقت دما اصلی ترین دلیل کم شدن طول عمر مفید و مقدار کارائی بهتر باطری یو پی اس می باشد. گفتنی است که کابینت ها باید محفظه ای به منظور تهویه مناسب و نیز فن  خنک کننده داشته باشند تا یو پی اس و باطری آن در دمای مناسب ۱۵ الی ۲۵ درجه سانتی گراد کار کنند و دچار مشکل نگردند.

بیشتر بخوانید:

کلام آخر

در مطلب بالا به بررسی یو پی اس، صنایع ساکو، یو پی اس ساکو، تعمیرات یو پی اس ساکو، نحوه تعمیر یو پی اس ساکو و شیوه نگه داری از یو پی اس پرداختیم تا شما با مطالعه و داشتن این مطلب به تمامی سوالات مربوط خود دقیق ترین و مفید ترین پاسخ را یافته باشید.

سوالات رایج در مورد تعمیرات یو پی اس هژیر صنعت

تعمیرات یو پی اس ساکو چگونه است؟

تعمیرات یو پی اس ساکو بنا به مطلب بالا از برخی مراحل برخوردار است که باید در هنگام انجام این مراحل نکات مراقبتی توجه داشت.

نحوه تعمیرات یو پی اس ساکو چگونه است؟

دستگاه های یو پی اس از برخی ایرادات و مشکلات رایجی برخوردار هستند که در مطلب بالا به این ایرادات و پرداخته و نحوه تعمیر دستگاه های وی پی اس را گفته ایم.

ایرادات و مشکلات رایج در یو پی اس کدامند؟

روشن نشدن دستگاه، روشن شدن دستگاه بدون دادن خروجی، شارژ نشدن باتری یو پی اس، ارور دادن دستگاه از رایج ترین ایرادت یو پی اس ها هستند.

شیوه نگه داری یو پی اس چگونه است؟

اصلی ترین و مهم ترین شیوه نگه داری یو پی اش مطالعه و انجام دستورالعمل دستگاه یو پی اس است.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *