cover
ب

امروزه استفاده از دوربین ها در سراسر دنیا و در اکثر مکان هایی همچون شرکت ها، فروشگاه ها، منازل و… رواج یافته تا بتوان از رخ دادن سرقت و انواع دسبرد که امروزه آمار آن افزایش یافته جلوگیری کرد.

دوربین های مداربسته نیاز دارند که برای ادامه فعالیت به منبع تغذیه یا برق متصل باشند و فعالیت آن وابسته به تامین پیوسته برق است. چون اگر به صورت پیوسته برق مورد نیاز تامین نشود در کار دوربین می تواند اختلال رخ دهد و در فرایند ضبط فیلم ها مشکل رخ می دهد و امنیت آن مکان به خطر می افتد

به همین دلیل استفاده از یو پی اس ها برای تامین برق پیوسته دوربین های مداربسته در زمان قطعی برق ضروری می باشد. یو پی اس ها مدل های مختلفی دارند که مناسب برای دوربین های مداربسته هستند. در ادامه این مقاله همراه تسلا یو پی اس باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته

برای این که بتوان یو پی اس مناسبی را برای دوربین های مداربسته و سیستم های حفاظتی انتخاب و خریداری کرد باید یک سری از موارد مورد بررسی قرار گیرد که می توان به مواردی همچون تعداد دوربین ها، دستگاه دی وی ار یا ضبط کننده و براورد کردن میزان انرژی مورد نیاز در بازه های زمانی خاص اشاره کرد.

راهنمای خرید یو پی اس برای دوربین مداربسته

یو پی اس چیست و چه کاربردی دارد

منبع تغذیه بدون وقفه که به آن ها UPS هم می گویند برای این استفاده می شوند که انرژی و برق مورد نیاز دستگاه هایی که با برق کار می کنند را تامین کنند. این دستگاه ها به اختلالات موجود در شبکه و قطع و وصل برق  بسیار حساس هستند که این حساسیت به قطعی ونوسانات برق سبب شده مجموعه های درمانی و بیمارستانی، مخابراتی، کامپیوتری و … ، از یو پی اس ها استفاده کنند و جزو لوازم ضروری و مورد نیاز آن ها باشد.

افزایش یا کاهش ناگهانی ولتاژ، انواع مختلف اعوجاج لحظه ای یا دائمی و تغییر فرکانس از مشکلات رایج برق شهری هستند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های تولید شده که دارای دقت وحساسیت می باشند و کاربرد های مهمی دارند، به تجهیزاتی همچون منبع تغذیه بدون هیچ گونه وقفه ای نیاز مند هستند تا ولتاژ و فرکانس ثابت و قابل اطمینان را تامین نماید.

عمده ترین دلیل تولید یو پی اس این است که در برابر اختلالات برق AC مقاومت کنند. يو پی اس ها می توانند برای مثال برای حفاظت رایانه شخصی معمولی در محدوده از چند صد ولت آمپر وبرای  مراکز بزرگی نظیر مراکز مخابراتی و صنعتی  و رایانه ای  تا چند میلیون ولت آمپر  طراحی و  ساخته  شده و به بازار عرضه شوند.

وجود باتری در یو پی اس نقطه قوت آن به حساب می آید و تضمین می کنند که دستگاه های متصل به یو پی اس در زمان قطعی برق به فعالیت خود بدون هیچ مشکلی  ادامه می دهند. یک يو پی اس بدون باتری هیچ وقت درست کار نمی کند. در واقع وظیفه باتری UPS ها ذخیره سازی انرژی جریان برق است  که درحین قطعی برق انرژی لازم را فراهم میکند. باتری های يو پی اس ها در سه مدل طول عمر زیاد ، متوسط و کم تولید می شوند.

یو پی اس ها چه کاربردی در دوربین های مداربسته دارند

از یو پی اس ها به عنوان تامین کننده برق اضطراری استفاده می کنند. اگر در برق شهری اختلال رخ دهد و برق ساختمان قطع شود  این امکان وجود دارد که بر اثر قطع شدن دوربین ها و خاموش شدن آن ها، اکثر تصاویر و ویدیو های ضبط شده مهم از بین برود و از کارایی آن کاسته شود.

استفاده از دستگاه ups  می تواند تا حد قابل قبولی از این مشکل بکاهد و از قطعی و ازبین رفتن محتوای آن جلوگیری کند. یک دستگاه یو پی اس انرژیی و برق مورد نیاز برای کار دوربین ها را تامین می و از خاموش شدن آن ها جلوگیری می کند و دوربین ها در صورت قطعی برق هم به کار خود ادامه می دهند.

راهنمای خرید یو پی اس برای دوربین مداربسته

این دستگاه ها توسط یک باتری شارژی مخصوص که توسط برق شارژ می شوند کار می کنند و زمان هایی که برق شهری با مشکل روبرو می شود روشن می شوند و به فعالیت خود ادامه می دهند.

مزای استفاده از یو پی اس

استفاده از یو پی اس مزایای زیادی دارد که علاوه بر تامین امنیت اداره ها، فروشگاه ها، بانک ها و… که مانع خاموش شدن دوربین های مداربسته می شود، برای سایر لوازم الکترونیکی که با برق کار می کنند نیز کاربرد دارد .

به عنوان مثال اگر شما در محل کار در حال استفاده از کامپیوتر هستید و نا گهان برق قطع می شود یا با نوسان مواجه می شود دیگر سیستم شما خاموش نمی شود و این فرصت برای شما وجود دارد که اطلاعات خود را ذخیره کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تامین امنیت اداره ها و مراکز مهم صنعتی و تجاری می توانید مقاله راهنمای خرید دزدگیر اماکن را مطالعه کنید

یو پی اس مداربسته چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

تا کنون با اهمیت یو پی اس ها در سیستم های دوربین مداربسته آشنا شدید. حال باید بدانیم یو پی اس هایی که برای دوربین مداربسته استفاده می شود چه ویژگی هایی دارد.

  • یو پی اس هایی که برای دوربین های مدار بسته استفاده می شود باید قدرتی بالغ بر ۳۰۰ وات داشته باشند تا بتوانند به مدت ۴ ساعت انرژی مورد نیاز برای کار دوربین های مداربسته را فراهم کنند.
  • یو پی اس هایی که برای دوربین مداربسته استفاده می شود باید عمری طولانی داشته باشند.
  • اندازه یو پی اس دوربین ها برای این که جا و محیط کمتری را اشغال کند باید کوچک باشد.
  • این مدل از یو پی اس ها که برای دوربین مداربسته استفاده می شوند باید از قابلیت ضد سرقت برخوردار باشند.
  • تجهیز کردن آسان و نصب راحت از مهم ترین ویژگی هایی است که باید تمام یو پی اس های استفاده در دوربین های مداربسته از آن بر خوردار باشند

برای خرید یو پی اس مناسب برای دوربین مداربسته می توانید به بخش خرید یو پی اس مراجه کنید و یو پی اس مورد نیاز خود را خریداری کنید و یا برای مشاوره می توانید با مشاوران تسلا یو پی اس در ارتباط باشید.

راهنمای خرید یو پی اس برای دوربین مداربسته

نتیجه گیری

در این مقاله درباره یو پی اس های مناسب برای استفاده از آن ها در یو پی اس صحبت کردیم و گفتیم این دسته از یو پی اس ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند. استفاده از یو پی اس ها برای تامین برق دوربین مداربسته ضروری است تا در صورت بروز اختلال در برق شهری دوربین ها خاموش نشوند به روند کاری خود به صورت پیوسته ادامه دهند.

 

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *