emr1
ب

عموما همه دستگاه ها و وسایل الکتریکی برای انجام  وظایف خود به برق نیاز دارند و بدون برق آن ها هم به درد نخور و بدون استفاده می شوند و در نتیجه این، مشکلات و حادثه های ناگواری رخ می دهد. اکثر فعالیت های ما به انرژی الکتریکی و برق وابسته است و نبود برق یا قطع مکرر برق می‌تواند سلامت بیماران زیادی را در کشور تحت تاثیر قرار داده و فاجعه آفرین شود آن هم در این روزهایی که کرونا در حال گسترش است.

برای حل مشکل قطعی برق ما به سیستم یا تجهیزاتی نیازمندیم تا هنگام قطعی برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم کند، به این سیستم یا دستگاه برق اضطراری یو پی اس گفته می شود. با استفاده از این برق اضطراری یا یو پی اس بدون شک دیگر مشکلی هنگام قطعی برق در صنایع مختلف بیمارستان ها (اتاق عمل)، شرکت ها و کارخانه ها پیش نخواهد آمد.  یک سیستم برق اضطراری راه حل شما در صورت قطعی برق است.

نیاز به نیروی پشتیبان یا برق اضطراری در مکانهایی مانند بیمارستانها و مکانهایی که از تجهیزات الکتریکی خطرناک تغذیه می کنند بیشتر است و این نیاز حتی در خانه ها و مجتمع های دارای آسانسور نیز احساس می شود. در ادامه به برسی انواع برق اضطراری، نحوه کار و تفاوت و مزایای آن را برسی خواهیم کرد.

یو پی اس برای اتاق عمل

همانطور که می دانید اتاق عمل یا Operating room مکانی استریل در بیمارستان است که صرفا جهت کارکنان بخش استریل و تیم جراحی طراحی شده‌است. تجهیزات اتاق عمل شامل تخت است که در وسط اتاق قرار دارد و باید از نظر ارتفاع و شیب در جهت خاصی قابل تنظیم باشد و به راحتی به تواند موقعیت های مختلف عملیاتی را به خود اختصاص دهد.

برق اضطراری اتاق عمل

جراحی که در وسط اتاق قرار دارد و باید قابلیت تنظیم ارتفاع و تمایل به سمتی خاص را داشته باشد و به راحتی به پوزیشن‌های متنوع جراحی درآید. چراغ سیالکتیک که در اتاق عمل به کار می رود بایستی نور روشن و بدون سایه ایجاد کنند. علاوه بر این نور چراغ سیالتیک میبایستی به گونه ای باشد که باعث خستگی چشم ‌ها نشود.

دستگاه بیهوشی در بالای سر تخت عمل قرار دارد. این دستگاه با لوله به بیمار متصل می شود تا از روند تنفس بیمار در حین عمل پشتیبانی کند و مانیتورها از روند اندازه گیری مخلوط گاز در مدار بیهوشی پشتیبانی می کنند. وجود یک دستگاه الکتروکوتر در اتاق عمل باعث می شود که بافت بیمار با جریان فشار بالا بریده شود در حالی که خون را مسدود کرده تا میزان خونریزی به حداقل برسد دستگاه ساکشن یا مکنده باید در اتاق موجود باشد تا ترشحات بیمار از ناحیه عمل خارج شود.

همانطور که مشاهده کردید بیشتر فعالیت های ما وابسته به انرژی الکتریکی و برق است و نبود برق یا قطع مکرر برق می‌تواند سلامت بیماران زیادی را در کشور تحت تاثیر قرار داده و فاجعه آفرین شود برای حل مشکل قطعی برق ما به سیستم یا تجهیزاتی نیازمندیم تا هنگام قطعی برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم کند، به این سیستم یا دستگاه برق اضطراری یو پی اس گفته می شود. که می توانید به راحتی مشکل قطعی برق را حل کند و نگرانی قطعی برق حین عمل را از بین ببرد.

مفهوم یو پی اس (UPS)

یو پی اس  مخف (Uninterruptible Power Supply) به فارسی منبع تغذیه بدون وقفه است، به این معنی که برق مورد نیاز دستگاه های متصل به آن از طریق انرژی ذخیره شده در باتری تأمین می شود که در صورت قطع برق، بدون وقفه توان بار لازم دستگاه ها را فراهم می کند. یو پی اس با باتری کار می کند و درصورت متصل بودن برق شهر، از آن برای شارژ باتری استفاده می کند و اگر برق شهر قطع شود، آن را از مدار خارج کرده و باتری را وارد مدار می کند.

وظایف دستگاه یو پی اس

وظیفه اصلی یو پی اس ایجاد یک اتصال مطمئن مستقیم هنگام نوسانات شدید برق و قطعی برق است تا دستگاه الکترونیکی که به آن وصل است دچار مشکل و خرابی نشود. یو پی اس برای تامین انرژی خود از دو منبع استفاده می نماید اولین منبع آن برق شهر است که که با دوشاخه به همدیگر متصل می شوند به این صورت انرژی مورد نیاز دستگاه فراهم می شود.

اگر برق قطع شود یو پی اس وارد عمل می‌شود برق مورد نیاز دستگاه را با انرژی که درون باتری های خود ذخیره کرده است تامین می کند. باتری یو پی اس در شرایط نرمال عادی غیر فعال است یعنی انرژی برق لوازم الکترونیکی توسط برق شهری تامین می شود و همچنین باتری یو پی اس نیز به همین صورت شارژ می‌شود.

برق اضطراری اتاق عمل

انواع یو پی اس

UPS ها بر اساس ساختار و عملکردشان به سه نوع، یو پی اس آنلاین، یو پی اس لاین اینتر اکتیو و یو پی اس آفلاین، تقسیم می شوند.

یو پی اس آنلاین

با روش تبدیل دوگانه یا همان  Double conversion است. ‏یوپی اس آنلاین به طور پیوسته تبدیل می کند و بی وقفه ولتاژ متناسب را تبدیل به ولتاژ مستقیم می کند تا باتری شارژ شود. یوپی اس ها در مواقع اضطراری نیازی به کلیدزنی مکانیکی بار خروجی را تغذیه می کند به همین دلیل تاخیری در تامین برق خروجی به وجود نمی‌آید به طوری که تاخیر ۳۰ میلی ثانیه است.

یو پی اس آفلاین

در شرایط عادی یو پی اس آفلاین از طریق ارتباط مستقیم الکتریکی ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند یو پی اس آفلاین در شرایط عادی مستقیماً از طریق برق ورودی بارهای خروجی را تقسیم می کند و هنگامی که ولتاژ ورودی کمتر یا بیشتر از میزان استاندارد باشد یو پی اس اینورتر خروجی را فعال می کند تا بارهای خروجی به وسیله باتری تغذیه شوند.  شکل موج دریا پی اس های آفلاین سینوسی است.

یو پی اس های لاین اینتراکتیو

یو پی اس های لاین اینتراکتیو شباهت بسیاری به یوپی اس های  آفلاین دارند و شکل مشترک یو پی اس ها نیز سینوسی می باشد. ‏یوپی اس های لاین اینتر اکتیو در شرایط معمولی از طریق اتو ترانسفورمر قابلیت تنظیم دامنه ولتاژ دارد و باتری که در حالت شارژ وجود دارد ارتباط ورودی و خروجی را برقرار می کند هنگام قطعی برق باتری یو پی اس توسط اینورتر دستگاه های مصرف کننده را تغذیه می کند.

راهنمای خرید از فروشگاه تسلا

شما می توانید انواع باتری یو پی اس و تجهیزات ups  و انواع باتری با بهترین کیفیت و قیمت را از سایت تسلا سفارش دهید و با بهترین کیفیت و قیمت تحویل بگیرد ،

شما می توانید علاوه بر باطری تمامی لوازم جانبی راه اندازی ups خودتان را با بهترین کیفیت از فروشگاه تسلا خریداری کنید .

تسلا تمامی محصولات و لوازم خود را به صورت کامل مستقیم و بدون واسطه به مشتریان عرضه می کند  و مشتریان دیگر هزینه ی اضافی در قبال عمل واسطه گری پرداخت نمی کنند .

در صورت داشتن سوال و درخواست مشاوره درباره خرید خود می توانید با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل و سوال خود را با متخصصین ما در میان بگذارید .

شماره های پشتیبانی و برقراری ارتباط با تسلا ( ۰۲۱۸۸۳۱۲۴۵۶ / ۰۲۱۸۸۸۶۱۲۵۳ ) .

برق اضطراری اتاق عمل

جمع بندی

در این مقاله به برسی برق اضطراری اتاق عمل پرداختیم، انواع وعملکرد آن ها را توضیح داده ایم پس با مطالعه مطالب گفته شده می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید. تسلا یکی از مجهزترین و تخصصی ترین مراکزعرضه برق اضطراری یو پی اس به مشتریان است  و با جدیدترین تجهیزات آماده خدمت رسانی است. خریداران و مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم جهت خرید برق اضطراری بیمارستان (UPS)  با پشتیبانی تسلا یو پی اس در تماس باشید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *