تعمیرات-یو-پی-اس-نت-پاور
ب

منبع تغذیه بدون وقفه (UPS) یکی از ضروری ترین اجزای مرکز داده است. یو پی اس به عنوان مانعی برای حیاتی ترین

تجهیزات فناوری اطلاعات عمل می کند. برق و توان پشتیبان را برای بارگیری در هر زمان که نیاز باشد فراهم می کند.

آخرین باری که منبع تغذیه اضطراری خود را سرویس کردید چه زمانی بود؟ اگر پاسخ بیشتر از «سال گذشته» باشد،

بازبینی  UPS شما برای جلوگیری از خرابی فاجعه‌ بار کاملاً حیاتی خواهد بود.  در این مقاله به بررسی تعمیرات انواع

یو پی اس  از جمله یو پی اس نت پاور میپردازیم.

یو پی اس نت پاور

نت پاور از  دستگاه های شما با  فناوری تثبیت ولتاژ خودکار محافظت می‌ کند. این یو پی اس ، پشتیبان باتری را در صورت قطع برق، تامین و همچنین با متعادل کردن هرگونه افت، نوسان یا خاموشی، در برابر منبع تغذیه ناپایدار برق محافظت می کند.

چرا یو پی اس نت  پاور از کار می افتد؟

دلایل زیادی وجود دارد که یک UPS از کار بیفتد، که می تواند حفظ نیازهای تعمیر و نگهداری را دشوار کند. به عنوان مثال، ممکن است ناآگاهانه اشتباهاتی مرتکب شوید که طول عمر یا عملکرد یو پی اس شما را کاهش دهد، شرایط محیطی می تواند سخت تر از حد انتظار باشد، یا به عبارت ساده تر، یک قطعه می تواند به پایان عمر مفید خود برسد. همانطور که گفته شد، در اینجا تعدادی از رایج ترین مشکلات UPS که در بازدیدهای تعمیر و نگهداری خود مشاهده می کنیم، وجود دارد

یو-پی-اس-نت پاور

 فن

فن ها که برای خنک کردن قطعات الکترونیکی داخل یو پی اس  و حفظ عملکرد صحیح همه چیز استفاده می شوند، جزء کاملاً حیاتی و در عین حال نادیده گرفته شده سیستم های UPS هستند. اگر UPS شما با ۸۰ درصد ظرفیت خود کار می کند، توجه به فن ها بسیار مهم تر خواهد بود زیرا سیستم های داخل UPS بسیار داغ تر از حد معمول کار می کنند.

به عنوان یکی از معدود اجزای مکانیکی یک یو پی اس، فن ها می توانند در طول زمان تخریب شوند، که منجر به کاهش دور در دقیقه (RPMs)، افزایش نویز و عدم شروع کامل می شود. هنگامی که فن ها از کار می افتند، یک یو پی اس می تواند بیش از حد گرم شود .

 فیلترها

فیلترها ارتباط نزدیکی با فن ها دارند، زیرا گرفتگی فیلترها می تواند منجر به خرابی فن شود. با گذشت زمان، گرد و غبار روی فیلترهای هوا جمع می شود و باعث مسدود شدن آنها و خاموش شدن یو پی اس شما به دلیل گرمای بیش از حد می شود.

خوشبختانه، تعویض فیلتر هوا بخشی آسان و ارزان در اکثر برنامه های تعمیر و نگهداری UPS است. مطمئن شوید که فیلترهای شما حداقل یک بار در ماه بازرسی می شوند و در صورت نیاز برای افزایش طول عمر یو پی اس و اجزای آن تغییر می کنند.

نحوه-تعمیرات-یو-پی-اس-نت پاور

خازن ها

خازن ها در طراحی نسبتا ساده، برای ذخیره و آزادسازی انرژی الکتریکی کاملاً حیاتی هستند و وظیفه صاف کردن و فیلتر کردن نوسانات ولتاژ را بر عهده دارند. به طور معمول، خازن ها هر ۵ تا ۷ سال بدون در نظر گرفتن اندازه و نوع نیاز به تعویض دارند. با این حال، مجموعه ای از عوامل می تواند بر طول عمر آنها تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، با افزایش سن خازن ها، احتمال خرابی افزایش می یابد. عوامل دیگر عبارتند از جنبه هایی مانند مقدار ولتاژ اعمال شده، مقدار جریان بیش از حد، دمای محیط و غیره. متأسفانه، همیشه به راحتی نمی توان گفت که خازن خراب است. هنگامی که یک خازن از کار می افتد، بقیه در سیستم طوری طراحی می شوند که بار را خودشان تحمل کنند. در حالی که برای مدت زمان کوتاهی مفید است، این راه اندازی می تواند به دیگر خازن ها آسیب برساند و طول عمر همه آنها را کوتاه کند.

برای اطمینان از اینکه خازن‌ های شما همیشه بهینه کار می‌ کنند، حتماً بازرسی‌ های سالانه را برنامه‌ ریزی کنید که در آن یک تکنسین با تجربه می‌ تواند عملکرد را بهینه کند و به طور بالقوه حتی طول عمر را افزایش دهد. تعویض خازن بخش ضروری تعمیر و نگهداری یو پی اس است و بهترین راه برای به حداکثر رساندن طول عمر خود خازن ها، بلکه عملکرد یو پی اس شما نیز می باشد.

تعمیرات-یو-پی-اس-نت پاور

 باتری های قدیمی یا آسیب دیده

باتری ها یکی از ظریف ترین اجزای یو پی اس شما هستند و به بیشترین نگهداری و مراقبت نیاز دارند. متأسفانه، باتری‌های کارآمد نیز حیاتی‌ترین مؤلفه یو پی‌اس شما هستند و نگهداری مکرر و منظم را به یک ضرورت مطلق تبدیل می‌کنند.

خود باتری ها می توانند دلایل خرابی متنوعی داشته باشند. استفاده نادرست،  مدت زمان طولانی ذخیره سازی بدون شارژ مجدد، و آب و هوا می تواند به طور قابل توجهی طول عمر و ظرفیت باتری های شما را کاهش دهد. اگرچه تنوع زیادی در صنعت با تری سازی  وجود دارد، اما اگر به درستی از آنها مراقبت شود، بیشتر از ۳ تا ۵ سال دوام خواهند آورد. با این حال، بدون مراقبت و نگهداری مناسب، باتری ها ممکن است فقط نیمی از این مدت را دوام بیاورند.

برای جلوگیری از نگرانی در مورد باتری، مطمئن شوید که شرایط تا حد امکان بهینه باشد. علاوه بر این، باید به برنامه‌ ریزی بازدیدهای سالانه که شامل بازرسی باتری، آزمایش‌ های امپدانس / رسانایی و ارزیابی عملکرد که  برای هرگونه ضعف احتمالی می‌ شود، توجه کنید.

مطالب مرتبط:

کلام اخر

صرف نظر از نوع تاسیسات شما، اگر از UPS استفاده می کنید، همیشه باید توجه داشته باشید که خرابی UPS یک احتمال دور از انتظار نیست  و در واقع علت شماره یک خرابی مرکز داده است. از این رو مراقبت و نگهداری از یو پی اس را جدی بگیرید.

جهت ارتباط با کارشناسان فروش شرکت و مشاوره رایگان با ما در تماس باشید ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۸ ۶ ۱ ۲ ۵ ۳ ۰ ۲ ۱ - ۸ ۸ ۳ ۱ ۲ ۴ ۵ ۶ ۰ ۹ ۱ ۹ ۴ ۵ ۵ ۱ ۸ ۹ ۶ ۰ ۹ ۱ ۰ ۴ ۶ ۰ ۹ ۳ ۹ ۳

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *